Zamansız Damatlıklar

Damatlık denildiği zaman herkesin aklına öncelikli olarak ağır ve klas modeller gelmektedir. Dolayısıyla sezonun en yeni gelişmelerinin yanı sıra her zaman bazı renk damatlıkların kullanımına sorunsuz bir şekilde devam edilmektedir. Damatların yapmaları gereken şey ise kendilerine en fazla yakışacağına inandıkları renkleri seçmek.

Siyah Renkli Damatlıklar

Özellikle de siyah smokinler genel olarak otel ya da tarihi mekanlarda yapılan düğünlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Siyah smokinlerin insanlara sunmuş olduğu başarılı etki sayesinde damat gerçekten o günün en önemli insanı olur. Bu tarz bir damatlık giyen damadın yanındaki gelin ise son dönemlerin en fazla tercih edilen aksesuarlarından bir tanesi olan siyah kuşakları kullanabilirler.

Beyaz Renkli Damatlıklar

Sosyal tesisler, kulüpler ya da yaz düğünlerinde en fazla kullanılan renklerin başında ise beyaz geliyor. Pek çok kişi bu tarz damatlıkları beğenmese de son dönemlerde yapılan köklü değişiklikler sayesinde damatlar beyaz damatlıkları ile istedikleri şıklığı başarılı bir şekilde yansıtacaklar. Bu tarz damatlıklar içinde bulundukları ortamın konseptine kendilerini çok iyi bir şekilde bütünleştirebilirler. Beyaz renkli damatlık kullanılırken fular ve yelek dahil tamamen beyaz olabilir. Böylesi bir görünüm çok sade olduğunu düşünen damatlar isteğe bağlı olarak papyon ya da siyah şerit ile renklendirilebilir. En rahat konsept oluşturulacak damatlıklardan bir tanesi olan beyaz renkli damatlıklar ile istenilen her gelinlik kombinlenebilir. Gelin ve damat arasında farkı meydana getirmek için gelinin ihtişamlı ve farklı takılar kullanması gerekir.

Gri Renkli Damatlıklar

Gri rengin sezonu hiçbir zaman geçmez. Ancak genel olarak samimi tarzda hazırlanan düğün törenlerinde bu renk damatlıklar kullanılabilecektir. Düğünün yapıldığı mevsime bağlı olarak yün, koton ya da tüvit kumaşlardan hazırlanacak gri renkli damatlıklar yine kendi tarzına uygun saatler seçilebilir. Gri renkteki bir damatlığa en fazla yakışacak gelinlik sofistike tarzdali bir gelinliktir. Restaurant gibi bir yerde düğün yapılacaksa kabarık gelinliklerden kaçınmak gerekir. Bunun yerine rahat kullanılacak şık ve sade bir gelinlik seçilebilir. Böylece gelin ve damat oldukça uyumlu bir görünüme de erişmiş olur.