Yemeye Kıyamayacağınız Nikah Şekerleri

Düğün organizasyonları son yıllarda artık olduğundan daha eğlenceli bir halde geçiyor. Düğün hediyelikleri ise bu eğlenceli ortamın tamamlayıcısı ve bütünleyicisi görevini üstleniyor. Sizler de düğününüzü her açıdan size özel bir şekilde geçirmek istiyorsanız öncelikle nikah şekeri konusunda detaylı bir araştırma yapmanız gerekiyor. Nikah şekerleriniz o gece aranızda katılan misafirlerinizin çantalarında evlerine kadar taşıyacakları tek şey olduğu için bu küçük hediyeyi oldukça özenle seçmeniz gerekiyor.

nikah şekeri

nikah şekeri

Kavanoz Dolusu

Nikah şekerinizi misafirlerinizin daha kolay taşıyabilmesi ve muhafaza edebilmesi içi kavanoz şeklindeki nikah şekerlerinden yararlanabilirsiniz. Üzerlerinde gelin ve damatların adlarıyla evlilik tarihlerinin yer aldığı bu estetik duruşa sahip olan şık kavanozlar, düğün sonrasında misafirlerinizin kullanmaya devam edebileceği işlevselliğe sahiptir. Eğer bu bir kalıcı fikir düşünüyorsanız yazımızın devamında sizler için daha pek çok farklı seçeneğimiz bulunuyor.

Büfeler

Bu tür bir yöntem kullanmak istiyorsanız davetlileriniz şekerlemeleri alıp evlerine götüremeyecekler. Ancak üzeri şekerlemeler ile kaplı olan kocaman bir büfe karşısında bütün misafirleriniz etkilenecektir. Cupcake, baston şeker, bonbon ve hatta el yapımı çikolatalardan hazırlamış olduğunuz içi şeker dolu bir büfe her şeyden önce misafirlerinizi büyüleyecektir.

cupcake

cupcake

Espirili Mesajlar

Mesaj vermek istediğiniz bir düğününüz var ise şekerlerinizin üzerine sevdiğiniz mesajları ya da sloganları yazarak onları daha değerli bir hale getirebilirsiniz. Misafirlerinizi güldürebilecek espirili mesajları da kullanabilirsiniz.

Doğa Aşıkları

Doğaya ve çevrenize karşı saygılı ve duyarlı bir çiftseniz nikah şekeri yerine fidan ya da tohum ekebilirsiniz. Misafirlerinizin adına dikmiş olduğunuz bu fidan ve tohumlara ait olan sertifikalı onlara verebilir ya da dekoratif saksılar ile birlikte fidanları davetlilerinizin masalarına koyabilirsiniz.

gümüş

gümüş

Gümüşlükler

Düğün bütçenizi yüksek tuttuysanız ve bu özel gününüzde herhangi bir masraftan kaçınmak istemiyorsanız misafirlerinizin yıllar sonra bile kullanmaya devam edebilecekleri gümüşlükler hediye edebilirsiniz. Gümüşlükler aynı zamanda son yıllarda oldukça moda olmuştur. Düğününüz bittikten sonra misafirlerinizin gündelik hayatlarında da kullanabilecekleri bu ürünler sayesinde akılda kalıcı bir imaj yaratabilirsiniz. Misafirleriniz bu gümüşlüklerinize bayılacaktır.