Yaz Sonu Kişisel Bakım

Yaz biterken özellikle cildin nemlenme ihtiyacı artar. Sonbahar ayında düğününüz olacaksa sizlerin cilt kuruluğundan kurtulmanız ve kişisel bakımınızı artırmanız gerekli.

Uygun Renk Seçimi

Sıcak ve özellikle kuru hava ile beraber klorlu saçların yıpranmasına neden olur. Yazın yıpranan saçları canlandırmak için gerekli bakımların düzenli şekilde yapılması gerekli. Saçlarınızın kırıklarını aldırmakla işe başlayın. Düğün hazırlıklarında saçlarınıza özel renk tonları yaptırarak kendinizi daha canlı hissedebilirsiniz. Ten renginize uygun ve doğal renk tonları bu sene çok moda.

yaz sonunda bakım

yaz sonunda bakım

Düğün Öncesi Canlanın

Zararlı yiyecek ve içeceklerin vücuda verdiği zarardan kurtulmanın en iyi yolu birkaç gün uygulayacağınız detoks. Düğün öncesi cildin arınması için özellikle detoks gerekli. Yağlı yiyecekler ve alkol özellikle cildi yıprandırır.

Cildinizi Canlandırın

Cilt ve tırnaklar yaz boyunca nem kaybeder. Nemi geri kazandırmanız çok önemli. Bronz teninizin rengini korurken özellikle duş sırasında yumuşak duş jeli kullanın. Banyo sırasında sert havlular kullanmayın. Bedeninizi tampon ile kurulayın. Nem kürü için önce cildin temizlenmiş olması gerekli. Peelin özellikle cildin nem dengesi için gerekli. Tırnaklarınız için özel bakım kürleri satılır. Nem dengesi sağlamak için düzenli bakım yapın.

gelinler cildinizi canlandırın

Düğün Öncesi Spor

Düğün öncesi hazırlıklarında mutlaka sporu dâhil edin. Sizi esnek tutar ve gergin bir bedene sahip olmanıza yardımcı olur. Beden tipinize uygun birçok spor hareketleri bulunur. Kendi düzeninizi sağladıktan sonra özellikle düzenli spor hareketleri uygulayın.

Envanter Listesi Nedir?

Sonbahar ayına girerken kendinizi yenilediğiniz gibi eşyaları da gözden geçirin. Giymediğiniz eşyaları dolabınızdan çıkarın. Kalabalık bir görüntü her zaman bedeni olduğu gibi ruhu da olumsuz etkiler. Düzenli bir hayat ile her zaman hem sağlıklı görünürsünüz hem de güzel bir görünüme sahip olursunuz.