Yaz Düğünü İçin Öneriler

Kurallara bağlı kalmadan hareket etmek istiyor ve kurallardan hoşlanmıyorsanız düğününüzü kendiniz karar vererek tasarlayabilirsiniz. Ezberlere bağlı kalmadan yalnızca kendi zevkleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda tüm kuralları yıkarak nasıl bir düğün teması hazırlayabileceğinizi size bu yazımızda anlatıyoruz.

Renk Uyumu

Düğün hazırlığı yapmakta olan çiftlerin büyük bir çoğunluğu yaz aylarının ruhunu yansıtmakta olan parlak ve canlı renkleri kullanmak zorunda oldukları hissine kapılırlar. Ancak bu tür renklerin kesinlikle kullanılması gereklidir diye bir kural asla yoktur. Kalın ve parlak renkler sizin zevklerinize uygun değil ise bu tür renkleri zorla kullanmak zorunda değilsiniz. Daha koyu ve durgun bir renk paletine bakmanız daha sıradışı olacağı gibi aynı zamanda tamamen sizin zevklerinizi yansıtabilecektir.

Örneğin düğün organizasyonunuza serinletici ve dinlendirici bir hava katmak istiyorsanız buz mavisi renklerini kullanabilirsiniz. Ya da en resmi düğünde de en sıra dışı düğünde de kullanabileceğiniz beyaz, fildişi ve yeşil renk kombinasyonunu uygulayabilirsiniz.

Çiçek Kullanımını Abartmayın!

Yaz aylarında yapılan her düğün organizasyonununda mutlaka çiçekler vazgeçilmez bir parça olarak gözükebilir. Yaz ayları genellikle tüm çiçeklerin kolay açtığı, kolay bulunduğu ve maliyetinin düşük olduğu bir mevsimdir. Eğer çiçekler ile çok fazla ilgili değilseniz sıra dışı ve ilginç bir yaz temalı düğün düzenlemek için daha farklı alternatifler de deneyebilirsiniz. Örneğin midye kabukları, nehir taşları, kelebekler, meyveler, kuru dallar veya çeşitli otlar ile düğün mekanınızdaki genel konsepti yaratabilirsiniz.

yaz düğünü için öneriler

yaz düğünü için öneriler

Gece Saatleri

Düğünlerinizi yaz aylarında zorunlu olarak gündüz saatlerinde yapmanız gerektiği ile ilgili bir kural yoktur. Akşam düğünlerinin hayalini uzun yıllardır kuruyorsanız yaz aylarının sizi ve hayallerinizi engellemesine izin vermemelisiniz. Aynı zamanda akşam saatlerinde serinlemeye başlayan hava sayesinde, boğucu sıcak yaz aylarının etkisinden de etkilenmemiş olursunuz.

Kıyafet Seçimi

Yaz aylarında rahat ve ferah hissettirecek kıyafetler giymek daha mantıklı olsa dahi resmi bir düğün organizasyonu yapmak istiyorsanız bu kurala zorla uymak zorunda değilsiniz. Uzun ölçülere sahip ve ağır bir gelinlik beğeniyorsanız gelinlik satın alacağınız yer ile konuşarak kumaş üzerinde ufak tefek değişiklikler yaptırtabilir ve gelinliğinizi yaz aylarına uygun bir hale getirtebilirsiniz.

İpeksi kumaşlar ise şık bir görünüm elde edebileceğiniz ve aynı zamanda yaz aylarının sıcağında kendinizi daha ferah hissedebileceğiniz kumaşlardır. Damatlar için de bu tür kurallar geçerlidir. Yaz aylarında damatlıkların açık renkli tercih edilmesi gibi bir kural yoktur. Kendinize koyu renkli bir smokin yakıştırıyorsanız ve uzun yıllardır bu tür bir smokini hayal ediyorsanız kumaş seçimine dikkat ederek dilediğiniz türdeki smokini ercih edebilirsiniz.

yaz düğünleri

yaz düğünleri

Firmalardan Destek Alın

Sıcak yaz aylarının en önemli sorunu bu özel gününüzde havaların aşırı sıcak olmasından kaynaklanabilecek sorunlardır. Ancak birkaç farklı noktaya dikkat ederek bu sorunu kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

Örneğin gelin buketi üzerinde sıcak havalara dayanıklılık gösteremeyen bitkiler kullanmak yerine çiçekçiniz ile konuşarak sıcak yaz aylarına dayanıklı olan bitkiler ve çiçekler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Pastacınız ile de iletişime geçerek krema yerine şeker hamuru kullanmasını belirtebilirsiniz. Makyaj konusunda ise seçiminizi her zaman suya karşı dayanıklı ürünlerden yana yapmalısınız. Eğer organizasyon firmalarından biri ile çalışıyorsanız onlara mutlaka çekindiğiniz konularda sorular sormalı ve yardımcı olmalarını istemelisiniz.

Eğer güvenilir ve tecrübeli bir organizasyon şirketi ile çalışırsanız bu tür şirketler sizin başınıza gelebilecek olan aksilikleri önceden tespit ederek gerekli gördükleri önlemleri alacaklardır.