Vücut Tipinize Göre Gelinlik

Göz alıcı bir gelin olabilmek için dünyanın en güzel vücuduna sahip olmanız gerekmiyor. Gelinlik modeliniz ile hangi bölgeleri gizlemek ve hangi bölgeleri ön plana çıkartmanız gerektiğini bilmeniz ilgi çekici bir stile sahip olmanız için yeterli oluyor. Bu durumun sağlanabilmesi için ise vücut tipinize uygun olan gelinlik modellerini seçmeniz yeterli oluyor.

Armut Tipi

Kalça bölgesi geniş, bel ince, omuz dar ve göğüsler aşırı büyük değil ise armut tipli vücut hatlarına sahipsiniz demektir. Omuzlarınız ile kalçanız arasındaki farkı gizleyebilmek için yarım kollu gelinlik modeller ile omuz genişliğinizi yükseltebilirsiniz. Göğüslerinizi olduğundan daha dolgun göstermek için ise göğüs modelleri katmanlı ve drapeli olan modelleri kullanabilirsiniz.

Kürek ve köprücük kemikleriniz çıkık ise bu bölgeleri kapatmanın en iyi yolu straplez üstüne tül ve dantelden tasarlanmış bir katman eklemektir. Yüzücü modeli olan sırt detaylı modeller ile omuzlarınızı olduğundan daha geniş gösterebilir.

armut tipi vücutlar için

armut tipi vücutlar için

V yakalı modeller ise armut tipli vücuda sahip olan bayanların uzak durması gereken modeller arasında yer almaktadır. Kabarık gelinlikler ile aynı zamanda kalça bölgenizi gizleyerek dikkatleri bel kısmınızdaki inceliğe yöneltebilirsiniz. Yarım balık modelleriyle de kalçanızın yuvarlaklığını büyük bir avantaja çevirebilirsiniz.

Kum Saati

Kum saati vücut tipi orantılı bir vücut tipine sahip olduğunuzu belirtir. Bu tür bir vücuda sahip olan bir bayansanız neredeyse her gelinlik modelini rahat bir şekilde üzerinizde taşıyabilirsiniz.

kum saati vücutlar için

kum saati vücutlar için

Fakat ufak bir öneri vermek gerekir ise, balık formunda iddialı bir gelinlik giymeniz daha sağlıklı olacaktır. V yaka ve tek omuzlu üstler, bolarolar, taşlı kemerler balık model gelinliğinizi tamamlayabilmeniz için sizlere yardımcı olacaktır.

Elma Tipi

Göğüs, kalça ve belin en yakın ölçüleri elma tipi vücut tipidir. Karın bölgeniz kilo almaya meyilli göğüsleriniz de muhtemelen büyük olacaktır. Burada amaç bel bölgenizi gizlemek olmalıdır. Göğüslerinizi ön plana çıkartabileceğiniz derin dekolteli modelleri korse ile birlikte kullanabilirsiniz.

elma tipi vücutlar için

elma tipi vücutlar için

Belinizin hemen üstünde ve göğüslerin biraz aşağısında kullanacağınız bir kemer ile boyunuzu uzun ve belinizi de olduğundan daha ince gösterebilirsiniz. Bu tür modeli A geliş gelinlikler ve dökümlü Helen tipi modellerde bulabilirsiniz. Kabarık etekler ve saten gibi vücut hatlarını belli eden kumaşlardan ise uzak durmalısınız.

Atletik

Geniş omuzlar, dar kalça ve küçük göğüslere sahipseniz vücudunuz atletik tipte bir bücuttur. Bel kısmı bu tür vücut tiplerinde fazla belirgin olmazlar. Klasik gelin modelleri dışında saten, dantel ve dökümlü olan kadınsılığın ön plana çıkartıldığı gelinlik modellerini kullanabilirsiniz.

atletik vücutlar için

atletik vücutlar için

İşlemeli vintage modeller, sırt dekolteli gelinlikler ve feminen detaylar ile süslenmiş olan gelinlikler ise kullanabileceğiniz diğer alternatifler arasında yer almaktadır.

Ufak Öneriler

İri göğüslere sahipseniz her zaman toplayıcı özelliklere sahip olan modelleri kullanmaya özen gösterin ve dikkatleri farklı noktalara doğru çekmeye çalışın. Belinizi inceltebilecek bir kemer, sırt dekoltesi veya iddialı bir saç aksesuarı işinize yarayacaktır. Küçük göğüsleri ile katmanlı modeller ile destekleyebilirsiniz.

Uzun boylu olduğunuzu düşünen bir kadınsanız A geliş ve vintage tipi gelinlik modellerini kullanabilirsiniz. Eğer kısa boyluysanız yarım balık ve kabarık etekler ile birlikte mini gelinlikleri kullanabilirsiniz.

İnce ve uzun kollarınızı ön plana çıkartmak istiyorsanız dantel kullanabilirsiniz. Dantel detaylar görüntünün genel anlamda dengelenebilmesi açısından da işinize yarayacaktır. Kollarınız kalın ise omuz ile kolların birleştiği noktaları kapatabilecek özelliklere sahip olan gelinlik modellerine yönelmelisiniz. Bacaklarınız üst bölgenize göre kısa ise yarım balık ya da helen modeli gelinlikler giyebilirsiniz.