Vintage Gelin Aksesuarları Nelerdir?

Vintage modası geçmişe kadar dayanan bir esintidir. Kökü geçmişe kadar gitse de günümüzde de halen kadınların vazgeçilmezi  oluyor. Genellikle babaannenizin veya anneannenizin size bırakmış olduğu takılar olabilir. İşte bu takılarla siz de vintage rüzgarlarını estirebilirsiniz. Eğer böyle bir hediyeniz yoksa ve takmak istiyorsanız bu tarzı yansıtan bir kolye de tercih edebilirsiniz.

Saç Aksesuarları

Normal yaşantınızda saçınızda aksesuar kullanmıyor olabilirsiniz. Ancak hem gelinliğinizle hem de diğer aksesuarlarınızla bütünlük oluşturan bir saç tokası oldukça hoş duruş sergileyecektir. İncecik işli narin  tüylü ve taş detaylı aksesuarlar saçınızda oldukça hoş bir görüntü yaratacaktır.

vintage gelin aksesuarları

vintage gelin aksesuarları

Eldiven Modelleri

Eskiden sıkça kullanılan eldivenler günümüzde eski önemini kaybetti. Ancak ben unutanlardan değilim diyorsanız ikinci el kıyafet satan mekanlardan da bu gibi aksesuarlar bulabilirsiniz. İster dirseğinize kadar çıkan isterse bileklerinize kadar olan bir eldivenle şıklığınızı ortaya koymaya ne dersiniz?

Yeni Gelin Çantaları

Düğün günü bazıları için çanta gereksizmiş gibi algılanabilir. Ancak telefonunuzu, rujunuzu, yedek tokanızı ve mendilinizi koyacağınız küçük bir çanta hem kolaylık açısından hem de şıklık açısından size rahatlık sağlayacaktır. Zarif ve asil bir havası olan bu çantalarla görüşünüzü daha şık bir şekle sokabilirsiniz.

gelin aksesuarları

gelin aksesuarları

Yeni Gelin Takıları

Düğün günü dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi de takı seçimidir. Bu özel günde her ne kadar şatafatlı ve ihtişamlı takılar tercih edilmeye çalışılsa da aslında dikkat edilmesi gereken daha ağır ve eskiye dönük modellerdir. Örneğin: Sade bir gelinliğiniz varsa abartıdan uzak gösterişli bir gerdanlık ve zarif bir küpe çifti ile uyumu yakalayabilirsiniz.

Ayakkabı Modelleri

Vintage tarzın ayakkabıları genellikle el işçilikleri, küçük topukları ve hafif sivri burunlarıyla tanınır. Bunlar arasında bilekten bağlı modellerde oldukça yer tutar. Vintage tarz bir düğün düşünüyorsanız minik çiçek desenli renkli ayakkabıları da denemenizi önerebiliriz.