Vintage Düğünlere Özel Fotoğraflar

Çiftler düğünleri ile alakalı fotoğraf çekimi yaptırmadan önce ilk olarak nasıl bir düğün konseptini uygulayacaklarına karar veriyorlar. Çünkü buna uygun bir dış mekan çekimi yapılacak, düğün ve öncesindeki fotoğraflar bir bütün haline gelecektir. Son dönemlerin en gözde düğün konseptlerinin başında ise vintage geliyor. Dolayısıyla çitler kendi konseptlerine en uygun fotoğrafçıları aramaya çalışıyorlar.

 

Parçaların Güzelliği

 

Vintage tarzı parçaları kullanan kişiler çok iyi bilir, bu parçalar yalnızca kişilerin üzerinde değil aynı zamanda tek başlarına da çok güzel bir görüntüye erişirler. Dolayısıyla yapılacak fotoğraf çekiminde mutlaka bu parçaların tek başlarına çekilmesi gerekmekte.

 

Balon Etkisi

Bu tarz bir düğünde çiftler aslında eski dönemlere kendilerini döndürmeyi başaracaklar. Bu dönemin en önemli aksesuarlarından bir tanesi ise balonlar. Düğün fotoğrafları çekilirken balonların da çekime dahil edin.

dugun_ucan_balon_susleme

Anılar Bavulun İçerisinde

Bavul denildiği zaman herkesin aklına ilk olarak gelen şey yaşanmışlık oluyor. Eski tarzlarda bir bavul varsa bu bavulun içerisine nikah şekerleri koyulabilir. Bu poz çok muhteşem bir görüntüyü ortaya çıkartırken aynı zamanda misafirler zamanda yolculuk yaparlar.

blogger-image--269607446

Eski Model Bir Araç

Doğal olarak vintage bir düğün yapılacağı zaman her şeyin bu konsepte uygun olması gerekiyor. Düğün için fotoğraf çekimi yapılırken de önemli olan şeylerden bir tanesi eski model nostaljik bir araç. Düğün arabası olarak da kullanılabilecek bu araçlar fotoğraf çekimi esnasında da kullanılabilecektir.

63

 

Vintage Tarzda Bir Koltuk

Geçmiş dönemlerde geçilen fotoğraflara bakıldığı zaman görülen şeylerden bir tanesi de çiftlerin ya da gelinlerin oturduğu koltuklar. Dolayısıyla şimdilerde vintage tarzı bir konsept bulunuyorsa yapılacak çekimlerde mutlaka eski tarz bir koltuk kullanılmalı.

bramleykoltuk3

Çiftin Fotoğraf Köşesi

Çifte ve aile büyüklerine ait olan fotoğraflardan oluşmuş olan fotoğraf köşesi içerisindeki fotoğrafların da mümkün olduğu kadar eski olması gerekiyor. Çift bu köşenin önünde fotoğraf çektirmelidir.

 

Klasik Fotoğraflar

Çekilen düğün fotoğraflarının bir kısmının siyah – beyaz olması, düğün temasını da tamamlayacaktır. Sepia ve renkli fotoğrafların yanı sıra isteğe bağlı olarak fotoğrafçıdan siyah – beyaz fotoğraf çekimleri de isteyin.