Tarza Uygun Gelin Makyajı

Gelin makyajınızı asla gelişigüzel seçmeyin. Makyajınız sizi ve tarzınızı yansıtmalı! Böylece düğün boyunca kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Düğün fotoğraflarına her baktığınızda başka birini değil, kendinizi göreceksiniz. Her tarza uygun bir gelin makyajı var. Yeter ki kendinize uygun olanı seçin.

Natürel Makyaj

En çok tercih edilen gelin makyajı tarzlarından biri doğal gelin makyajıdır. Bu makyajda ten rengi ile göz makyajının renk uyumu çok önemli ve mutlaka profesyonel bir makyaj uzmanı tarafından yapılmalı! Sıcak ve doğal renk tonları kullanıldığı için makyajınız asla abartılı görünmüyor.

natürel makyaj

natürel makyaj

Yüzde en çok vurgu gözlere yapılıyor ve dudaklar da yine renklendirilmiş olsa da doğal dudak renginden çok fazla uzaklaşılmıyor. Bu makyajın en önemli özelliği ise her saça ve her gelinlik modeline anında uyum sağlaması oluyor. İster yaz gelini olun, ister kış gelini; natürel gelin makyajını gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Klasik Makyaj

Klasik gelin makyajında cilt ile aynı tonda fondöten kullanılmalı. Gözler yine vurgulanıyor ve bakır tonlarında göz farı tercih ediliyor. Kirpiklerin üst ve alt bölümü koyu kahve tonlarında bir göz kalemi ile vurgulanıyor. Kaş altına ve göz altlarına hafif aydınlatıcı sürülmesi, makyajın daha etkili görünmesi için mutlaka gerekiyor.

klasik makyaj

klasik makyaj

Eyeliner kalınlığı size kalmış ama rimel mutlaka yoğun olarak sürülmeli. Allık kesinlikle pembe tonlarında olmalı. Burun ucuna hafifçe allık sürmeniz de makyajın bütünlüğü açısından gayet önemli bir detay. Dudaklara önce dudak kalemi ile kontür çizin ve sonrasında bronz tonlarında bir ruj sürün. Rujunuz kırmızı da olabilir. İşte klasik gelin makyajınız hazır.

Dramatik Makyaj

Sofistike bir görünüm sergilemek isteyen gelin adayları tercihini dramatik gelin makyajından yana kullanabilir. Önce fondöten uygulaması yapılmalı. Hemen ardından fırça ile elmacık kemiklerinin alt kısmında açık vişne tonlarında allık uygulayın. Ancak allık krem allık formunda olmalı. Toz allık fondötenle birleşebilir ve istenmeyen görüntüler ortaya çıkabilir. Yanak bölgesine ise şeftali tonlarında allık sürmelisiniz.

dramatik makyaj

dramatik makyaj

Göz farınız gül kurusu ya da mora çalan tonlarda olmalı. Tüm göz kapağına far uygulaması yapın. Kirpik diplerini ise mürdüm tonlarında bir kalem ile belirgin kılmalısınız. Ardından aynı tonlarda bir far ile kalem sürdüğünüz yerlerin üzerinden geçin ve kalemin parlaklığını yok edin. Rimel sürdükten sonra kaş altlarını çok az aydınlatın. Bu makyaja en çok yakışan ruj rengi ise incir tonları oluyor. Tercihinizi koyu ya da açık incir tonlarından yana kullanabilirsiniz.

Romantik Makyaj

Duygusal ve romantik bir gelin imajı çizmek için en doğru stil, romantik gelin makyajı olacaktır. Önce cilt lekelerini kapatıcı ile kapatın ve hemen ardından fondöten uygulamasına geçin. Fondöten kurumadan elmacık kemiklerinin altına yavru ağzı tonlarında bir krem allık sürün ve cildinize iyice yedirin. Ardından kulak ortasından burun ucuna doğru erik tonlarında bir allık uygulaması yapın. İki allığın birleştiği hattı birbirine yedirin ve keskin bir geçiş olmasını önleyin.

romantik makyaj

romantik makyaj

Kaşların bitim bölümüne beyaza yakın bir tonda far sürün. Göz kapaklarına ise ten rengine uygun bir far sürülmesi gerekiyor. Kirpik diplerine kahverengi kalem sürün ve rimel ile birlikte göz makyajınızı tamamlayın. Dudaklarınızın doğal görünmesi bu makyaj stilinin olmazsa olmazı! Bronz tonlarda bir ruj seçmeniz gerekiyor. Eğer dudaklarınızı daha dolgun göstermek isterseniz, rujdan bir ton daha koyu bir dudak kalemi ile dudak çevresini belirginleştirin. Makyaj sona erdiğinde çok fazla pırıltı ve parlatıcı kullanmayın.