Size En Uygun Alyansı Seçerken Bilmeniz Gerekenler

Alyans, bir kere satın alan ve uzun süreler boyunca çiftlerin parmaklarından çıkmayacak bir üründür. Bundan dolayı da çiftler alyans seçimlerine gerekli olan özeni göstermeli, seçimlerini kendi tarzlarına ve isteklerine uygun bir şekilde yapmaları gerekmektedir. Aksi bir durumda büyük bir özenle seçilen alyans bir süre sonrasında takılmak istenmemeye başlar.

Alyans Sizin İçin Neden Önemli

Kişilerin birbirleri arasında var olan sadakat, sevgi ve saygı evlilik ile taçlandırılır. Evlilik için düğün yapılsa da simgesi alyanstır. Öyle ki evliliğin simgelerinden bir tanesi olan yüzük takma geleneği Mısırlılardan günümüze kadar gelmektedir. Mısır ve Roma inanışlarına göre sol elin dördüncü parmağından başlayan bir damar kalbe kadar kesintisiz bir şekilde ulaşmaktadır. Bu damara Latince “vena amoris” yani aşk damarı denilir. Bu sayede de parmağa takılmış olan yüzükler sayesinde de evli çiftlerin birbirlerine kalben bağlanmaları da çok güzel bir şekilde simgelenmiş olacaktır. Bununla birlikte halka ya da daire şeklinde olan cisimlerin başlangıç ve bitiş noktaları yoktur. Böylece sonsuzluğu simgelerler.

Seçim Nasıl Yapılmalı?

Evlilik hazırlıklarının adımlarından bir tanesi olan alyans seçiminde öncelikle hangi renk alyans satın alınacağına karar verilmelidir. Sarı renk alyanslar her ne kadar şimdilerde dahi en fazla beğenilen renklerden bir tanesi olsa da rose ya da beyaz altın alyanslar da beğeniliyor. Çiftler kendilerine özel bir alyans istiyorlarsa bunun için 1 – 1,5 ay bekleyeceklerini göz önünde bulundurmalıdır. Ayrıca nikah yüzüğü seçilirken alyans ile arada uyumun olmasına dikkat edilmelidir.

Size En Uygun Alyansı Seçerken Bilmeniz Gerekenler

Doğru Alyans Bakımı

Alyanslar kesinlikle kimyasallar ya da aşındıracak yüzeyler ile temas etmemelidir. Bundan dolayı özellikle de ev işi yaparken alyanslarını çıkartmalıdır. Temizlemek içinse yumuşak bir bez ve sabunlu su yeterli olacaktır.

Alyans Fiyatları Neden Farklıdır?

Altın, uluslar arası piyasada günlük olarak değişen değerlere sahip olan bir madendir. Alyans fiyatları belirlenirken bu günlük değerin üzerine işçilik bedeli eklenir. Alyansın üzerinde değerli bir taş eklenmişse, taşın karatına bağlı olarak da fiyatta değişimler meydana gelebilir.