Sıra Dışı Gelin Buketleri

Özellikle de 2014 düğün modası içerisindeki en büyük değişikliklerden bir tanesi gelin çiçeklerinde oldu. Öyle ki gelinler artık yalnızca gelinlikleri için değil aynı zamanda gelin çiçeklerinde de farklılıkları ortaya koyuyorlar.

Tavus Kuşu Gibi Asil Buketler

Tavus kuşu tüyü doğu ülkelerinde asilerin asalet göstergesi olarak kullanılır. Hindistan’da ise tavus kuşları kutsaldır. Hatta tavus kuşu kadar kibirli deyimi de kuşların tüylerinin muhteşemliğinden gelmektedir. Tabi ki düğün buketinde gerçek tavus kuşu tüyleri kullanılmıyor. Tavus kuşu görünümünde hazırlanmış yapay çiçekler buket içerisinde kullanılabiliyor. Burada önemli olan nokta bu yapay çiçeklerin diğer çiçekler ile başarılı bir şekilde dengelenmesi.

Sarının Coşkusunu Hissedin

Muhteşem bir aşk hikayesinin güzel sonu için ayçiçeği kullanılabilir. Bereketli bir bitki olan ayçiçeğinin gelin buketinde olacağı hiç kimsenin aklına gelmez. Ancak özellikle de yaz düğünlerinde kullanılacak bu çiçek ile gelin istediği farkı ortaya koyacaktır.

Sıra Dışı Gelin Buketleri

Kelebek Etkisi

Kelebekler doğaları gereği sürekli olarak kıpır kıpırdırlar. Midedeki kelebeklerin çiçeklerde yer alması sonrasında gelin buketi içerisinde de bu kelebekler yer alabilir. Çiçek buketinin üzerine kondurulacak çiçekler bukete çok enerjik bir görüntü ortaya çıkabilir.

Yaratıcılığı Konuşturma Zamanı

Gelin adayları nasıl gelinliklerinde yaratıcılıklarını konuşturarak farklı modelleri bulabiliyorsa aynısını buketlerde de yapabilirler. Arkadaşların ya da damadın da konuya ortak olması ile birlikte ortaya tahmin edilenden çok daha farklı buketler çıkabilir. Artık gelin buketlerinde illa ki çiçek olması zorunluluğu da yok, böylece akla gelen gelmeyen pek çok materyal bu buketlerde rahatlıkla kullanılabilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli şey ise kullanılacak materyallerin renklerinin diğer detaylar ile uyumlu olması. Böylece ortaya tahmin edilenden çok daha güzel ayrıntılar çıkmış olacaktır.

Sıra Dışı Gelin Buketleri

Bukette İlla Ki Çiçek Kullanmak Zorunda Değilsiniz

Meyvelerin ve sebzelerin gelin buketinde ne kadar muhteşem görüneceğini hiç düşündünüz mü? En sevdiğiniz meyve ve sebzeleri gelin buketinizde kullanabilirsiniz. Bunu yaparken dikkat edeceğiniz detay ise seçeceğiniz şeylerin renklerinin birbiri ile uyumlu olması. Özellikle de bahar düğünlerinde bu tarz bir buket ile tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.