Sağlıklı Nikah Şekeri Fikirleri

Son yıllarda artık beslenme konusunda daha bilinçli bir şekilde hareket ediyor. Organik ve doğal gıdalar ise giderek daha fazla tüketilmeye başlanıyor. Sizler de beslenmenize dikkat ediyor ve bu tercihlerinizi nikah şekerlerinizde de kullanmak istiyorsanız sizlere çok hoş nikah şekeri fikirlerimizi sunuyoruz.

Dekoratif Kavanoz Önerisi

Sağlıklı ve ekonomik seçenekler arıyorsanız ev yapımı reçellerden faydalanabilirsiniz. Arkadaşlarınız ile bir araya gelerek ya da tek başınıza favori reçellerinizi üretebilirsiniz. Sağlıklı ürünler kullanarak üretim yapan nikah şekeri firmalarını da alternatif olarak seçebilirsiniz. Ufak ve dekoratif açıdan zengin olan kavanozlar ile ikram edeceğiniz bu reçeller ile misafirlerinizi şaşırtmayı başarabilirsiniz. Düğün davetiyenizi özel bir bölümüne sticker olarak bastırabileceğiniz şirin kavanozları dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Nikah şekerleriniz böylelikle davetiyenizin de üzerinde yer aldığı birer hatıra haline gelecektir.

sağlıklı nikah şekeri

sağlıklı nikah şekeri

Kurabiyeler

Düğününüzde ikram etmek için yağsız ve şeker yerine meyveler ile tatlandırılmış olan kurabiyeler tercih edebilirsiniz. Karanfil ve tarçın gibi gıdalar ile daha lezzetli bir hale getirebileceğiniz kurabiyeleri gelin ve damat motifleri ile süsleyebilir, dilerseniz üzerine isimlerinizin baş harflerini yazabilirsiniz. Eğer kurabiyelerinizi kendiniz yapmak istemiyorsanız ya da bunun için vaktiniz yok ise catering firmaları ya da nikah şekeri firmalarından yardım alabilirsiniz.

Bitkisel Alternatifler

Ekonomik ve alternatif fikirler arıyorsanız nikah davetiyelerinizin tarihi de kış ya da kış aylarına yakın dönemleri işaret ediyor ise bu fikirden yararlanabilirsiniz. Aktarlardan elde ederek kendi el emeğiniz ile yaratabileceğiniz doğal bitki çayı karışımlarınızı misafirlerinize ikram edebilirsiniz. Zarif bir tül içerisine kese şeklinde yerleştirebileceğiniz karışımınızı demliğe atılabilecek şekilde sunarak ikram edebilirsiniz.

nikah şekeri çeşitleri

nikah şekeri çeşitleri

Kurutulmuş Meyve

Nikah şekeri olarak doğal ve sağlıklı bir alternatif olan kurutulmuş meyveleri tercih edebilirsiniz. Taze haline göre daha yoğun bir tada sahip olan bu meyveler daha sağlıklıdır ve lif açısından da daha zengin bir yapıya sahiptir. Kurutulmuş kavun, yaban mersini, kivi, ananas, zencefil ve onlarca farklı çeşidi kolayca elde edebilirsiniz.

Başkalarının Sağlığını da Düşünün

Düğününüz ile başlayacağınız yeni hayatınıza lösemili çocuklara bir hayat vererek başlayabilirsiniz. Davetlilerinizin ve kendinizin sağlığı dışında başkalarının sağlığını da düşünüyorsanız bu seçenek sizler için ideal olacaktır.