Sağlıklı Düğün Pasta Seçimi

Düğün pastasına karar verirken davetlilere ikram edeceğiniz pastanın sağlıklı olmasına dikkat edin. Düğün pastası seçerken düşük kalorili, sağlıklı lezzetli ve unutmaz olmasını istiyorsanız işte sizin için derlediğimiz altın niteliğinde kurallar.

sağlıklı düğün pastaları

sağlıklı düğün pastaları

Özel İstek

Düğün pastanızı yapacak pastane ya da firmaya pastada kullanacağı malzemeleri mutlaka sorun. Standart pastalardaki gibi şeker, un, şanti ve kabartma tozunu sayacaktır. Pastanızın sağlıklı olması için pasta şefinden esmer şeker, kepekli un, tatlandırıcı ve meyve kullanmasını istediğiniz söyleyin. Bu malzemelerin kullanıldığı pasta klasik pastalardan daha hafif ve lezzetli olacaktır. Üstelik bu malzemelerin hiçbiri son moda düğün trendlerine uygun bir pasta yaptırmanıza engel değil.

Pastada Meyve Kullanın

Düğün hazırlıklarına tam gaz devam ediyorsunuz pasta hakkında araştırma yapmaya başladınız. Peki pastanızda standart pasta malzemelerinden başka pasta malzemesi kullanabileceğinizi de biliyor musunuz? Düğün pastanızda iç bayıcı ağır pasta kreması ve yoğun çikolata yerine meyve ağırlıklı hafif ama lezzetli olmasını sağlayabilirsiniz. Pastada kullanacağınız meyvelerin organik olmasına özen göstererek hem organik tarıma destek verirsiniz hem düğüne katılan davetlilere sağlıklı ve lezzetli ikramlar yapmış olursunuz. Pastanıza hoş bir görüntü ve tat katmak için kış mevsiminde kestane şekeri yaz aylarında ise dondurulmuş meyve kullanabilirsiniz.

sağlıklı düğün pastası seçimi

sağlıklı düğün pastası seçimi

Uzak Durun

Gıda boyası, renkli ve şekilli şekerler, pasta hamuru ve yapay tatlandırıcıların pastanızda kullanılmamasını isteyen pastayı yapacak şeften. Ne kadar görsel ve detaylı bir pasa isterseniz pasta da kullanılan katkı maddeleri de bu ölçüde artacaktır. Sade, detaydan uzak pastalar daha sağlıklı ve daha lezzetli olacaktır. Örneğin düğünde giyeceğiniz gelinliğin dantel detaylarını düğün pastasında da kullanarak sade, zarif ve sağlıklı bir pasta yaptırabilirsiniz. Bu pasta hem görsel olarak büyüleyici hem de detaylar arasında uyumlu olacaktır.

Alternatif Pastalar

Klasik bir düğün pastası istemiyorsanız alternatif pastalara mutlaka göz atmalısınız. Düğün pastanızın hem farklı hem standart pastalardan daha lezzetli olmasını istiyorsanız çikolata batırılmış meyvelerden yaptırabilirsiniz. Pasta şefinin tasarlayacağı meyveli mini tartlardan oluşan pasta size özel farklı bir tat olacaktır. Düğün pastanızın nasıl olacağı sizin hayal gücünüze kalmış, kendi tasarımınız olan pastayı şefinizden yapmasını isteyebilirsiniz. Sağlıklı ve hafif olmasına mutlaka zen gösterin.