Sade Gelinlik Trendleri

Moda evleri ve ünlü moda tasarımcıları yeni sezona ait koleksiyonlarını ortaya çıkarttıkça görüyoruz ki, önümüzdeki yıllarda sade gelinliklerin ağırlıkta olduğu bir yıl geçecek. Peki gelinliklerin sade olması aynı zamanda sıkıcı bir görünüme sahip oldukları anlamına mı geliyor? Hayır. Sizler için önümüzdeki sene bol bol görmeye başlayacağımız sade gelinlik modellerini inceledik.

sade gelinlik modelleri

sade gelinlik modelleri

Siyah Gelinlik Modeli

Vera Wang’ın gelinlik modasına soktuğu siyah gelinlik modelleri her gün daha da fazla benimsenmeye başlıyor. Rengi ile aşık eden bu gelinlik modelleri sade bir model olarak kullanılabiliyor. Kendinizden emin ve iddialı bir gelin saçı ve makyajı ile birlikte siyah gelinlik modellerini bir arada kullanabilirsiniz.

Yeni Sezon Beyaz Gelinlikler

Gelinliklerin geneli beyaz renkte tasarlanıyor. Ancak yeni sezondaki gelinlikler sadece beyaz değil bembeyaz gelinlikler. Bembeyaz gelinlikler, beyazın en açık tonlarından tasarlanmış olan modeller olarak karşımıza çıkıyor. Minimal dokunuşlar ile süslenmiş olan beyaz gelinlikler sadeliği yakalamak isteyen gelin adayları için en ideal modeller arasında yer alıyor.

modern sade gelinlik modelleri

modern sade gelinlik modelleri

Pastel Renkli Gelinlikler

Sade gelinlikleri sıkıcı havasından kurtarmanın en ilginç yollarından birisi de somon rengi, nane yeşili ve taş grisi gibi pastel renkleri kullanmaktır. Pastel renkli gelinlikler ile sade ve ilgi çekici bir stil yaratabilirsiniz.

Gelinlik Aksesuarları

Son yıllarda moda olan sade gelinlikleri ilgi çekici bir hale getirmenin diğer yolu ise gelinlik aksesuarları kullanmaktır. Kabarık olmayan etek kısmını hafif bir dekolte, ipek ya da saten tarzı bir kumaşa sahip olan gelinlik aksesuarları ile hareketli ve ilgi çekici bir hale getirebilirsiniz.