Saç Renginize Göre Gelin Saçları

“Gelin başı modelinizi gelinliğinize göre seçebilirsiniz. Ancak saç renginize göre tercih yapmanız, kuaförden çok daha mutlu ayrılacağınız anlamına gelir. Hangi saç rengine hangi gelin saçı modellerinin yakıştığını merak ediyor musunuz?”

Esmer Gelinler İçin

esmerler için saç modeli

esmerler için saç modeli

Saçlarınız siyah ya da koyu kahve tonlarındaysa düğününüzde toplamak yerine açık bırakmayı tercih edin. Çünkü bu saçlar gür ve doğal görünümü ile zaten şahane bir duruş sergiliyor. Özellikle uzun saçlara sahip olanlar bukleler ile saçlarınızı hareketlendirebilir. Olabildiğince sade modellerden yana tercih yapmalı ve mutlaka bir tane saç aksesuarı kullanmalısınız. Çiçek, taç ya da alından geçen zincirler seçebileceğiniz aksesuarlar arasında yer alıyor.

Sarışın Gelinler İçin

kumrallar için saç modeli

kumrallar için saç modeli

Sarı saçlı gelinler de örgülerin masum ve otantik görünümünden mutlaka faydalanmalı! Saçta örgünün kendini en net şekilde belli ettiği renk sarıdır. Bu yüzden ister saçınızı topuz yapın, ister açık bırakın, mutlaka saç örgüsü kullanın. Sıkı topuzlar pek size göre değil. Çünkü bol miktarda sprey kullanılması gerekir ve sprey de sarının tonunu biraz karartır. Tepeden topuz modellerine yönelebilirsiniz.

Kumral Gelinler İçin

kumrallar için saç modeli

kumrallar için saç modeli

Kumral olan gelin adayları ise maşalı saç modellerinden yana seçim yapabilirler. Özellikle hafif gölge kazandırılmış olan kumral saçlarda maşa harika bir etki yaratabiliyor. Saçlarınızı yandan toplayabilir ya da yarım topuz modellerine de yönelebilirsiniz. Kumrallar da tıpkı esmer gelinler gibi mutlaka saç aksesuarı kullanmalı! Böylece saçlarınıza daha fazla dikkat çekmiş olacaksınız. Aksesuarınız da gelinliğinize ve düğün konseptinize uygun olmalı. Örneğin kır düğünü için çiçek, salon düğünü için taç tercih edilmeli…

Kızıl Gelinler İçin

kızıllar için saç modeli

kızıllar için saç modeli

Kızıl saçlı gelin adaylarının işi çok kolay! Çünkü zaten saçlarıyla yeterince dikkat çekiyorlar. Çok kabarık, ihtişamlı, adeta ince ince işlenmiş gelin başı modellerini tercih etmelerine hiç gerek yok. Düz bir saçla dahi gelinliklerini kombine edebilirler. Elbette bu durum güzel bir model seçimi yapmayacakları anlamına gelmez. Kızıl saçlarda topuz en doğru tercih olabiliyor. Yarım topuzlara alternatif olarak yandan toplanmış açık saçları da düşünebilirsiniz.