Restaurant Düğünleri Hangi Şehirde Ne Kadar?

Düğün ile alakalı yapılan planlamalarda çiftleri en çok zorlayan şeylerden bir tanesi düğün mekanı seçimi. Çünkü genel anlamda en büyük ödeme bu mekana yapılır. En ekonomik düğünler ise hiç şüphesiz ki restaurant düğünleri. Dolayısıyla gelin ve damat kendi bulundukları şehirdeki en uygun fiyatları bulmak adına araştırmalar yapıyor.

 

İstanbul’da Restaurant Düğünleri

Burada farklı kapasitelerde restaurantlar bulunuyor. Ancak ortalama 200 ila 250 kişilik restaurant düğünleri için fiyatlara Anadolu ve Avrupa yakalarında farklı. Kişi başı Avrupa yakasında 75 TL, Anadolu yakasında ise 50 TL’dir. Burada farklılık yaratan etkenler ise manzara ve paketin içindeki diğer noktalar. Örneğin Avrupa yakasında boğaz manzaralı bir restaurant için 18.750 TL ödenebilirken, aynı misafir sayılı düğün Anadolu yakasında 12.500 TL olabilir.

İstanbul’da Restaurant Düğünleri

Ankara’da Restaurant Düğünleri

Farklı konseptlere sahip birçok restaurantı içerisinde barındıran Ankara, bundan dolayı çiftlerin ilk tercihleri arasında bulunmaktadır. Ancak genel olarak kişi başı fiyatlar 35 TL ile 55 TL arasında değişim gösterir.

Ankara’da Restaurant Düğünleri

İzmir’de Restaurant Düğünleri

Muhteşem doğal güzelliklere sahip olan İzmir’de restaurant düğünleri için çiftler kişi başı 50 TL ile 75 TL’yi gözden çıkarmalıdır. 250 kişilik bir davet vermek isteyen gelin ve damadın 18.750 TL ödemesi gerekebilecektir.

İzmir’de Restaurant Düğünleri

Antalya’da Restaurant Düğünleri

Yapılan araştırmalara göre Antalya içerisinde düğünler için hizmet veren restaurantlarda 250 kişilik bir davet verilmek istendiği zaman çiftlerin karşısına çıkacak rakam 20.000 TL’dir.

Antalya’da Restaurant Düğünleri

Adana’da Restaurant Düğünleri

Uygun fiyatlı tercihleri ile ön plana çıkan Adana’da ortalama bir düğün için kişi başı 30 TL istenmekte. Ancak yapılacak araştırmalar sonrasında 20 TL’ye de uygun restaurantlar bulunabilecektir. Fiyatı belirleyen en önemli unsurlardan bir tanesi ise istenilen hizmetler oluyor.

Adana’da Restaurant Düğünleri

Bursa’da Restaurant Düğünleri

Sevdiklerine en kaliteli yemekleri sunmayı isteyen davetlilerin arzu ettikleri samimi ve sıcak ortamı içerisinde barındıran restaurantların kişi başı fiyatı minimum 50 TL’den başlarken ortalama bir restaurantta ise fiyat 100 TL olacaktır. Çiftlerin burada dikkat etmeleri gereken en önemli nokta ise restaurantın çiftlere verebileceği hizmetler olmalıdır.

Bursa’da Restaurant Düğünleri