Popüler Trend Çiftlik Düğünü

Düğün konseptleri artık hiç olmadığı kadar farklı çeşitlerde hazırlanıyor. Dolayısıyla çiftlerin işi hiç olmadığı kadar zor. Yapmaları gereken şey kendilerine en uygun konseptler arasından doğru seçimi yapmak adına araştırmalara bağlıyor. Günümüzün en trend konseptlerinden bir tanesi ise çiftlik düğünleri.

 

Temanın Bekçisi Atlar

Bilinenin aksine bu çiftlikte ön planda olan şey gelin değil, çiçeklerle süslenmiş oldukça asil ve etkileyici attır. Her ne kadar bütün ilgiyi gelin kendi üzerinde toplamak istese de at bu ilgiyi üzerine alıyor.

09061202

Şıklığı Tamamlayan İnci Küpeler

Eğer ki konsept çiftlik düğünü ise gelinin bazı detayları üzerinde barındırması gerekiyor. Bu detaylardan bir tanesi ise inciler. İnci küpeler ve kolyeler romantik bir gelinliği çok daha romantikleştirecek en güzel detaylardan bir tanesidir.

 

Western Fırtınasına Hazır Olun

Bu tarz konseptlerde nedimelerin kıyafetlerini seçerken mümkün olduğu kadar güçlü ve çekici görünmelerini sağlayın. Western filmlerindeki gibi çizmeler ve mini elbiseler de nedimeleriniz aynı sizin gibi düğüne gelen misafirleri büyülemeyi başaracaktır.

 

Damatlar da Hiç Olmadığı Kadar Farklı

Geçmiş dönemlerde yalnızca klasik tarzdaki takım elbiseler ve smokinler kullanmamalılar. Çünkü nasıl ki gelinler çiftlik düğünleri için kendilerine en uygun şeyleri araştırıyorlarsa aynı şey damatlar için de geçerli. Klasik seçeneklerin yanı sıra tüvit bir yelek ya da ceket ile istenilen kombinler başarılı bir şekilde oluşturulabilir.

 

Hayvanlara Özgürlük

Bu tarz düğünler çiftliklerde ya da çiftlik evlerinde yapılır. Dolayısıyla burada konseptin bir parçası da tavuk, ördek gibi hayvanlar. Onları bu gün içerisinde bir yerlerde kapalı tutmak yerine bırakın istedikleri gibi gezsinler.

 

Düğün Buketinde Yabani Çiçekler

Bilinen düğün buketleri bu tarz konseptlerde kullanılamaz. Bunun yerine anemon, kardelen, nergis gibi birbirinden farklı yabani çiçekler bukette kullanılabilir. Burada önemli olan şey ise buketin abartıdan uzakta ve doğal bir görünümde olması.

 

At Nalını Kullanın

Pek çok ülkede uğur getirdiği söylenen at nalını gerek nikah şekeri süslemesinde gerekse davetiyelerde kullanılabilirsiniz. Bunun dışında gerek peçetelerde gerekse farklı yerlerde de at nalını kullanmak mümkün.