Orkestra Seçimine Dikkat!

Adnan Bulu, İzmir’de başlayan müzik yaşantısının zirvesindeki Aegean Band başta olmak üzere 150 kişilik müzisyen kadrosu ile aynı zamanda Zeytin Sanat Organizasyon’un da kuruculuğunu üstleniyor. Ayrıca Aegean Band’in solistliğini de yapan Adnan Bulu, sizler için orkestra seçimi yaparken nelere dikkat edilmesi tek tek anlatıyor.

düğünde orkestra seçimi

düğünde orkestra seçimi

Müziğin Önemi

Müzikte kaliteyi ve eğlenceli tek bir çizgi üzerinde sunabilen bir orkestra ile saatler boyunca kendinizi enerjik ve mutlu hissedebilirsiniz. Düğün sonrasında hafızalarda en fazla bu tür anlar kalacağı için misafirleriniz ve kendiniz için profesyonel bir orkestra seçmelisiniz.

Konseptinizi Belirleyin

Kaliteli bir müzik orkestrası eğlenceyi en net şekilde aktarabilecek tecrübeye sahiptir. Profesyonel müzisyenlerden oluşan bir orkestra ile misafirlerinize seyir zevki yüksek eğlenceli bir konser izletmiş olursunuz. Düğünün müzikleri konusunda orkestranızın seçimini yapmadan önce orkestranın müzikal yetenekleri ile birlikte canlı performanslarını da analiz etmelisiniz.

orkestranın önemi

orkestranın önemi

Yabancı Müzikler

Yemek müziklerinde yabancı dillerdeki klasik şarkıların çalındığı düğününüz bir anda dans ve eğlenceli müziklerin çalındığı bir düğüne dönebilmelidir. Doğru repertuarı seçen bir orkestranız var ise aralıksız bir eğlenceyi misafirlerinize sunabilirsiniz. Orkestranız dünya müziklerini ne kadar iyi icra edebiliyor ise aynı şekilde Türk kültürümüze ait olan müzikleri de aynı şekilde kaliteli olarak icra etmelidir.

Zamanlama

Mekanın atmosferi, menü, dekorasyon ve müzik birbirini tamamlayacak niteliklere sahip olmalıdır. Uzun yıllar boyunca hayalini kurduğunuz düğününüz mutluluğunuzu tamamen dışarıya yansıtabilmelidir. Müzik seçimlerinin doğru zamanda yapılmasına ise dikkat edilmelidir. Çiçek, organizasyon, aksesuar, pasta, gelinlik, damatlık ve daha pek çok ayrıntı ile ilgilenerek enerjinizi harcamadan önce mutlaka düğün müzikleri ve orkestrası konusunda seçiminizi ön sıralara almalı ve yapmalısınız.