Olmazsa Olmaz Düğün Aksesuarları

Düğün mekanınız ve gelinliğinize kadar her noktayı tamamladıysanız geriye ufak detaylar yani aksesuar seçimleriniz kalmış demektir. Damadın kol düğmelerinden gelin kesesine kadar oldukça uzun bir yol sizleri bekliyor. Düğünlerin vazgeçilmezi olan aksesuarları gelin birlikte tamamlayalım.

Baş Nedime

Gelinliğinizi tamamlayacak ve güzelliğinizi bütün bir havaya sokacak olan en önemli aksesuar duvaktır. Duvaksız bir gelin ve gelinlik asla ama asla düşünülemez. Duvak modellerine bakarken mutlaka gelinliğinizi tamamlayan, gelinliğin üretiminde de kullanılan tül ve dantel malzemelerden üretilmiş olanlarını seçmelisiniz. Gelinlik modeliniz imkan veriyor ise gelin şapkalarına da göz atabilirsiniz.

Gelin Ayakkabı Modelleri

Her gelinliğin altında yer alan ve görünmez kahraman olarak adlandırılan gelin ayakkabılarınız bütün gece boyunca sizin yükünüzü omuzlarınızdan alacak özelliklere sahiptir. Eğer gelin ayakkabılarınızı daha fazla ön plana çıkartmak istiyorsanız düğün konseptiniz ile uyumlu olan renklerde ve motiflerde tasarlanmış olan modeller kullanabilirsiniz.

Gelin Kuşakları

Gelinlik, ayakkabı ve duvak, bu aksesuarların hepsini tamamladınız peki ya sizi sarıp sarmalayacak olan en önemli aksesuarlar arasında yer alan eldivenler, bolerolar ve gelinlik kuşaklarını seçtiniz mi? Düğün temanızı belirlemediyseniz öncelikle bu aksesuarların seçimi için temanızı belirlemiş olmanız gerekiyor.Gelin eldivenleri ile stilinizi güçlendirmek istiyorsanız vintage modellere yönelebilirsiniz.

kuşak

kuşak

Vintage tasarıma sahip gelin eldivenleri aynı zamanda romantik bir gelin duruşu sergilemenizi de sağlayacaktır.Her gelinin vazgeçilmezleri arasında yer alan gelin kuşakları ise yeni modeller de düşünülerek tasarlandığı için oldukça çekici olarak karşımıza çıkıyor. Renkli ve modern tasarımlar ile karşımıza çıkan kuşak modelleri artık pek çok gelin adayının ilk tercihleri arasında yer alıyor.

Damat Aksesuarları Nelerdir?

Damatlar düğün organizasyonlarının arka plandaki başrol oyuncularıdır. Fakat onların da aksesuar seçimlerinin doğru ve uygun şekilde yapılması gereklidir. Bir çift olarak uyumlu olabilmeniz için öncelikle damat yaka çiçeğinin seçilmiş olması gereklidir.

aksesuar

aksesuar

Gelin buketi ile uyumlu olan bir yaka çiçeği sayesinde bütün fotoğraflarınızda kusursuz bir bütünlük içerisinde gözükebilirsiniz. Damadın saati ve kol düğmeleri ile damatlığın tamamlanması için titizlikle seçilmesi gereken aksesuarlardır. Modern ve şık tasarıma sahip bir saat ve bu saate uygun olan kol düğmeleri seçerek bütün bakışların damadın şıklığı üzerine çevrilmesini sağlayabilirsiniz.

Gelin Saçı Aksesuarları Nelerdir?

Gelin saçınız ile ne kadar uğraşmış olursanız olun aksesuar seçimi konusuna da o kadar özen göstermelisiniz. Gelinliğinizin üzerinde yer alan işlemelere uygun olan taşları ve dantel işlemeleri mutlaka yaptırmış olduğunuz gelin saçı modelinizde aksesuar olarak kullanmaya özen göstermelisiniz.