Nişanlık Nasıl Seçilmeli?

 

Heyecanın ve telaşın ön plana çıktığı nişan hazırlıklarında pek çok kişi nişanlık seçimini yanlış bir şekilde yapıyor. Böylesi bir durumun önüne geçmek adına yapmanız gereken bazı şeyler bulunuyor.

Nişan Günü Hava Durumuna Dikkat

Nişan yapılacağı gün havanın nasıl olacağının araştırılmaması demek, satın alınacak rengarenk ve uçuş uçuş elbise ile kapalı, yağmurlu bir sonbahar havası ile karşılaşma ihtimalinin artması anlamına gelecektir. Hava durumu incelendikten sonra tedbir amaçlı mini elbiseyi tamamlayacak tarzda dantel bir bolero mutlaka yanında bulunmalı.

Nasıl Bir Mekan Seçilecek?

Otel, spor kulübü ya da restaurant olması fark etmez; nişanın nerede yapılacağını bilmek; en doğru nişanlığı seçmeye yardımcı olacaktır. Nişanın yapılacağı yer evden uzaklaştıkça makyaj akar, kıyafet bozulur. Dolayısıyla nişan nerede yapılacaksa buna göre elbise seçilmelidir. Böyle bir imkan bulunmuyorsa, bu sefer nişan yapılacak yerin imkanları incelenmeli. Nişan evin ya da kuaförün bulunduğu yerden uzakta bir yerde yapılacaksa; nişanın yapılacağı yerde gerekli hazırlıklar yapılmalıdır. Aksi bir durumda kıyafet ne kadar güzel bir şekilde seçilirse seçilsin fark etmez, ortaya istenilenin tam aksi bir görüntü çıkacaktır.

nisanlık nasıl seçilmeli

 

 

Vücut Özelliklerine Dikkat

Kadınların yaptıkları en büyük yanlışlardan bir tanesi, yapılacak nişan elbisesi seçimlerinde yalnızca elbisenin giydirildiği mankenin üzerinde duruşuna dikkat etmektir. Halbuki bu son derece yanlış bir düşüncedir. Yapılması gereken şey nişan kıyafetinin giyecek olan kişinin vücut yapısına, saç modeline ve yüz şekline uymalı; eğer varsa kusurları gizlemelidir.

Damat ile Uyumlu Olmalı

Nasıl ki düğünde gelinlik ve damatlık arasında uyum olması gerekiyorsa aynı şekilde nişanlık seçiminde de mutlaka çiftin arasında bir uyum olması gerekmektedir. Damadın nişan için kırık beyaz, krem, lacivert, koyu gri, siyah ya da bej renklerin olmalı. Burada dikkat edilmesi gereken nokta bire bir uyumdan ziyade renk anlamında bütünlüğü oluşturmaktır. Koyu gri, siyah, lacivert gibi sert tonlara sahip olan renklerde kırmızı, zümrüt yeşili ya da pembe nişanlıklar; bej, krem, açık gri gibi sıcak tonlardaki renklerde ise aynı renklerde nişanlıklar seçilmelidir.