Nişanlık İçin Doğru Renk Seçimi

Evlilik öncesindeki adım olan nişan için aynı düğünde olacak gibi hazırlıklar yapılır. Özellikle de gelin adayı bu gün ile alakalı her bir detayı en ince ayrıntısına kadar araştırıyor. Nişanlık konusu ise bu araştırmalar içerisinde en fazla önem verilenlerinden bir tanesi. Yapılması gereken şey ise sezonun en moda renklerini kullanmak.

 

Doğanın Simgesi Zümrüt Yeşili

Yeşilin rahatlatıcı ve enerji verici özelliğini kullanmak isteyen gelin adayları senenin moda rengi zümrüt yeşilini kullanabilir. Nişanın konsepti de buna uygun olacak şekilde hazırlandığı zaman tam olarak istenilen tarzda bir nişan yapılmış olacaktır.

yesil nisanlık (9)

Soft Renklerin Hakimi Gül Pembesi

Romantik bir nişanlık tercih etmek isteyen gelin adayları ise tercihini gül pembesinden yana kullanabilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta ise nişanlık ve takı uyumu. Takıların beyaz, mor ya da pembe tonlarda olması gerekiyor. Konseptin tamamlanması içinse pastanın pembe güller ile süslenmesi büyük bir önem taşımakta. Pastanın ve ortamın süslenmesi için diğer renk ise beyaz olmalı.

kuyruklu-nisanlik-modelleri30

Neşenin Rengi Sarı

Çok iddialı bir renkmiş gibi görülse de yumuşak sarı renkte bir nişanlık, gelin adayını hiç olmadığı kadar güzel gösterebilir. Eğer ki normalde de iddialı giyinmekten hoşlanıyorsanız papatya sarısını da kullanabilirsiniz. Bu tarz bir nişanlıkta küpe tercihi de yine sarı olmalı. Mekanın süslenmesi içinse sarı papatyaların muhteşem ve sade görüntüsünden yararlanılabilir.

sarı-kabarık-abiye

Sakin Mavi

Özgürlük ve sonsuzluk simgesi mavi, bu sezon kadınlar tarafından sıkça kullanılıyor. Bu renge sahip bir nişanlık seçeceğiniz zaman mutlaka kıyafetin vücudunuza uygun olmasına dikkat edin. İncilerle süslenmiş beyaz bir pasta ve ortancaların olduğu mekanda istediğiniz görüntüye erişmiş olacaksınız.

turkuaz-abiye-elbise-modelleri-34

Aşkın Temsili Kırmızı

Hiç şüphesiz ki kırmızı, aşk ve tutku denildiği zaman insanların akıllarına ilk olarak gelen renklerden bir tanesi. Zamansız bir renk olan kırmızı, gelin adaylarının pek çoğunun tercih ettiği ilk renkler arasında yer almaya devam ediyor. Bu renkte bir nişanlık seçildiği zaman gerek nişanın yapılacağı ortamın gerekse pastanın mutlaka bu renge uyumlu olması gerekmekte.

kırmızı-nişanlık-ve-abiye-22