Nişan Çekimleri

Çiftler için fotoğraf çekimi denildiği zaman akla ilk olarak gelen şey, düğünler. Ancak günümüzde çiftler yalnızca düğünlerinde değil nişan törenlerinde de profesyonel fotoğrafçılar ile çalışıyorlar. Nişan günü için farklı çekimler yaptırmak isteyen ancak işe nereden başlayacağını bilemeyen çiftlerin yapmaları gereken şey ise oldukça basit. İlk olarak hangi adımların takip edileceğine bakılmalı, ardından da bu adımlar içerisinden hangileri uygunsa onlar dikkatli bir şekilde yerine getirilmelidir.

 

Tatlı Telaşlar Ölümsüzleştirilmeli

Nasıl ki düğünlerde çiftleri ciddi bir telaş sarıyorsa aynı şekilde nişan zamanı öncesinde de çiftler hazırlıklara ağırlık verirler. Günün içerisinde yapılacak her türlü işlem fotoğraflanır. Burada önemli olan şey her bir detaya dikkat etmek. Ancak burada dikkat edilmesi gereken şey kaliteli bir fotoğrafçı ile çalışmak. Çünkü bu fotoğrafçı çoğu zaman görünmez olmalı ve kimseyi hazırlıklar esnasında rahatsız etmemelidir.

IMG_9845

Detaylara Dikkat Edin

Nişan günü pek çok anın ölümsüzleştirilmesi için mutlaka doğru bir fotoğrafçı ile anlaşmaya varılmalı. Bu günde kullanılan şeyler kişilerin yaşamlarında çok büyük bir yere sahip olmakta. Aksesuarlar, çiçekler, nişan pastası, kıyafetler, ayakkabılar, yüzükler bu mutlu günün semboller arasında yer almaktadır. Bundan dolayı da çiftin mutlaka bu detayların ön planda olduğu çekimler yaptırması gerekmektedir.

 

Tüm Aile Fotoğraf Çektirin

Genellikle çiftler düğün fotoğrafları çektirirken mümkün olduğu kadar çift şeklinde fotoğraflar çektirmek isterler. Ancak nişan zamanı mutlaka bir kere bile olsa çiftlerin aileleri ile fotoğraf çektirmeli. Ancak eğer ki profesyonel bir fotoğrafçı ile anlaşılmadıysa bu görev çiftin arkadaşlarına veriliyor. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise görevin sürekli olarak değiştirilmesi. Çünkü bütün arkadaşların bir sıra ile fotoğraflar içerisinde yer alması gerekecek, böylece herkesin bu günle alakalı anıları olmuş olacaktır.

 

Engagement Session Modası

Nişanında aynı düğününde olacağı gibi profesyonel bir fotoğrafçı ile anlaşmak gerekiyor. Nişanı fotoğraflayacak fotoğrafçı ile yapılacak görüşmeler sonrasında çiftler farklı konseptler arasından seçimlerini yapabilirler. Daha sonrasında sırf bir günün çekimlere ayrılması gerekiyor. İstenilen konseptte oldukça güzel kareler yakalanabilecektir. Ortaya çıkacak eğlenceli karelere sonrasında bakıldığı zaman ise çiftler bu mutlu günlerini hatırlayacaklardır.