Nikah Şekerlerinde Çevreci Çözüm

Bugüne kadar sürdürdüğünüz tüketim alışkanlıklarınızı özel gününüzde bir kenara bırakarak çevreye destek vermek istiyorsanız nikah şekerlerinizi buna uygun olarak seçebilirsiniz. Yeni hayatınızı bütün duyarlılıklarınızı daha yoğun yaşadığınız bir çizgi üzerinde yaşamaya başlayabilirsiniz. Nikah şekerleriniz için çevresel duyarlılık gözeten önerileri sizler ile paylaşıyoruz.

7 Ağaç Korusu

Nikah şekeri ikram etmek yerine bu mutlu gününüzde 7 Ağaç Ormanları’nda bir koru yaratabilirsiniz. Mutluluğunuzu paylaştığınız misafirlerinize teşekkür ederken aynı zamanda dağıtacağınız kartlar ile misafirleriniz adına fidan diktiğinizi belirtebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde özel ve özgün bir seçim yapmış olursunuz. Ayrıca misafirleriniz de kendilerini bu ince davranışınız sayesinde özel hissedecektir. Bütçenize uygun olan seçimler yapabileceğiniz bu yöntem kendinizi doğaya karşı daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

çevreci nikah şekeri

çevreci nikah şekeri

Boncuklu Süsler

Klasik nikah şekerleri yerine çevre dostu alternatifler kullanabilirsiniz. ÇEKÜL gelin ve damatlara özel nikah şekeri seçimlerinde doğadan yana olmaları için imkanlar sunuyor. Nikah şekeri seçiminizde ÇEKÜL tarafından tasarlanmış olan kartlar ya da kitap ayraçları kullanabilirsiniz. Yaratıcılığınızı yansıtabileceğiniz kitap ayraçlarının üzerlerine dilerseniz kendi fotoğraflarınızı bastırabilir, kurdele ya da boncuk gibi süsler kendinize özgü çevreci çözümler üretebilirsiniz. Geri dönüşüm yöntemi ile elde edilmiş olan kağıtları kullanan ÇEKİL sayesinde ağaçların kesilmiş olmasını da önleyebilirsiniz.

Dekoratif Saksılar Hediye Edin

Doğa aşkınızı ve çevreye olan duyarlılığınızı dışarıya yansıtmak istiyorsanız misafirlerinize nikah şekeri yerine fidan veya tohum hediye edebilirsiniz. Fidanları dekoratif saksılar eşliğinde kurdelelere sararak misafirlerinize hediye ederseniz oldukça etkileyici bir düğüne imza atmış olursunuz. ÇEKÜL tarafından üretilen geri dönüşümlü kağıtlara sardığınız ve doğal rafya ile bağladığınız küçük fidanları da alternatif olarak misafirlerinize sunabilirsiniz.

özel nikah şekerleri

özel nikah şekerleri

Doğal Hayat

Doğal hayatı koruma vakfı WWF’e her bir misafiriniz için ayırmış olduğunuz nikah şekeri bütçenizi bağışlayarak yüz yaşındaki bir doğal ağacı yüz bir yaşına taşıyabilirsiniz. Her canlı türüne biraz daha yaşama şansı da tanıyabileceğiniz bu davranışınız bir damla su ile pek çok canlının hayatının kurtulmasını da sağlayacaktır. Davetli misafirlerinize mikrofon ile açıklama yaparak nikah şekerleriniz için ayırmış olduğunuz bütçeyi WWF’e bağışladığınızı söyleyebilirsiniz. Emin olun misafirleriniz bu davranışınız için sizlerle gurur duyacaktır.

Özel Tasarımlar

Çöp(m)adam adı ile Türkiye’de kadın istihdamı ve geri dönüşümün değeri üzerine denemeler yapan yerel kalkınma projesi bulunmaktadır. Ambalaj atıklarını yaratıcı ve özgün bir biçimde tekrar kullanıma sunan bu proje gündelik hayatınızda kullanmış olduğunuz ve düşünmeden çöpe attığınız ambalajlardan hayat boyu unutulmayacak hediyeler üretiyor.