Nikah Şekerleri Nasıl Tercih Edilmeli?

Düğün ve nikahınızda misafirlerinize bırakacağınız en temel hatıralar arasında nikah şekerleri olacaktır. Uzun yıllar boyunca hayalini kurduğunuz düğününüzün kusursuz ve akılda kalıcı olması için ise nikah şekeri seçimi konusunda bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

nikah şekeri seçimi

nikah şekeri seçimi

Almak mı İyi Yapmak mı?

Nikah şekerlerinizi kendiniz hazırlamak istiyorsanız ve el emeğini tercih ediyorsanız bu hazırlıklara en az 2 ay önceden başlamalı ve aklınızda net bir model belirlemelisiniz. Nikah şekeri üretimi konusunda sizlere yardımcı olabilecek yaratıcı arkadaşlarınız ile bir araya gelmek ve birlikte yapmak ise bu süreyi daha da kısa sürdürebilir. Eğer kendiniz yapmak istemiyor ve satılmakta olan ahzır nikah şekerlerinden satın almak istiyorsanız da 1.5 ile 2 ay öncesinden modellere bakmaya başlamanız gerekiyor.

Misafirlere Özen Gösterin

Düğününüze kaç kişi davetli ve bu kişilerin yaş ortalamaları nedir gibi soruları kendinize sorun ve bunları göz önünde bulundurarak hareket edin. Nikah şekeri seçimi yapmadan önce bu soruları kendinize sorarsanız daha kolay bir seçim süreci yaşayabilirsiniz. Eğer yaş ortalaması olarak yüksek bir kitleye hitap etmeniz gerekiyor ise o kitleye uygun olan klasik ve sade modelleri seçebilirsiniz. Fakat genç ve enerjik bir kitleye hitap etmek istiyorsanız daha renkli ve enerjik modelleri tercih edebilirsiniz.

nikah şekerleri

nikah şekerleri

Nikah Şekerlerinde Model ve Firma Seçimi

Nikah şekeri modellerini kendi zevklerinize ve düğün konseptinize göre seçebilirsiniz. Hazır modeller tercih etmek istiyorsanız bu konuda internet sitelerinden yararlanabilirsiniz.