Nasıl Bir Kutlama Yapılacak?

Çiftlerin yeni bir hayata attıkları adımları kutlama organizasyonlarının tarihi oldukça eskiye dayanır. Şimdilerde ise farklı isteklere bağlı olarak bu kutlamaların biçimleri değişmeye başladı. Dolayısıyla çiftlerin yapmaları gereken tek şey bu kutlamalardan hangisinin onlara en uygun olacağına karar vermek oluyor.

 

Geleneksel Kutlamanın Genel Adı: Düğün

Resmi nikah olduktan sonra ya da nikahla birlikte aileler, akrabalar ve arkadaşlar toplanarak eğlenmeye başlarlar. Bu eğlenceler sayesinde insanlar birbirleri ile kaynaşacak ve keyifli zaman geçirecekler. Ayrıca düğünde takılan takılar ile yeni evlenen çifte destek olunur. Bu tarz kutlamaların bedeli diğerlerine oranla biraz daha yüksek olsa da düğünler sayesinde çiftin yakınları çok iyi bir şekilde kaynaşabilecek, bunun sonrasında uzun yıllar boyunca bu mutlu an hatırlanacaktır.

 

Samimi Kutlamalar: Nikah Sonrasında Yemek

Bazı çiftler yapılacak nikah sonrasında düğün yapmak istemezler. Böylesi durumlarda ise tercihleri nikah sonrasında yemek oluyor. Bu tarzı tercih etmek isteyen çiftler restaurantları tercih edebilir veya ev, bahçe içinde yemek verilebilir. Ancak bu tarz bir yemek verileceği zaman catering şirketleri ile anlaşmak gerekecek. Gelecek olan servis elemanları en lezzetli yiyecekleri misafirlere servis edebilir.

dugun-mekanlari-1

Çiftin En Mutlu Günü: Nikah

Kimi zaman çiftler yalnızca nikah yapmak istiyorlar. Böylece yüksek bütçeli harcamalardan da uzak durmuş oluyorlar. Bu tarz durumlarda gelinlik, damatlık, gelin saçı, makyajı gibi şeylere istenilenden çok daha güzel seçimler yapılabilecektir. Genel olarak büyük düğünler sonrasında balayı yapmak tahmin edilenden çok daha zor olurken nikahın sonrasında çiftler istedikleri yerlerde gönül rahatlığı ile balayını yapabiliyorlar.

cropped-nikah_paper_signing_traditional_muslim_wedding_ceremony_chic1

Dilediğiniz Gibi Eğlenin: Destinasyon Düğünleri

Kutlama denildiği zaman çiftlerin akıllarına gelen şey kendi eğlenceleri oluyor. Ancak onlarla birlikte aileleri ve sevdikleri ile de diledikleri gibi eğlenebilmeli. Tüm davetlilerin mutlu olması için hep birlikte herhangi bir şehre ya da ülkeye gidilip orada evlenilmeli. Böylece çiftler ve en yakını olan aile ve arkadaşları daha öncesinde olmadığı kadar keyifli bir şekilde vakit geçirebilirler. Bunun sonucunda da çiftler sevdikleri ile daha öncesinde olmadığı kadar keyifli bir şekilde eğleniyorlar.

Murat-Funda-Barcelona-Wedding-049