Muhteşem Balayı Fotoğrafları

Düğünlerde fotoğrafçılar profesyonel bir şekilde fotoğraflarının çekilmesini sağlamak adına profesyonel fotoğrafçılar ile anlaşıyorlar. Ancak düğün bitimi balayına gidildiği zaman çiftlerin yanlarında hiç kimse olmayacak. Gidilecek mükemmel balayı sonrasında burada çekilen fotoğraflara bakıldığı ne yazık ki geçirilen mutlu anlar görülemiyor. Bunun olmasını engellemek ise elinizde.

 

Kaliteli Bir Makineniz Olmalı

Balayına giderken çantada mutlaka ufak ve kompakt bir makine alınmalı. Büyük makineler gerek taşınması gerekse sürekli çekim konusunda zorluk çıkartabilir. Gemi gibi bir yerde balayı yapılacaksa ve su altı çekimler yapılmak isteniyorsa kullan-at makineler tercih edilebilir. Makinenin yanında yedek pil ve en az 6 GB hafıza kartı yeterli olacaktır.

111913-national-selfies-cell-phone-photo-pic-picture-couple-travel-cruise-happy

 

Neler Çekilmeli?

Çiftler balayında her şeyi çekebilirler. Evden ya da otelden çıkıldığı an itibari ile fotoğraf çekimlerine başlanabilir. Ne kadar fazla fotoğraf çekilirse, o kadar fazla detay yakalanmış olur. Ancak fotoğraf çekilirken o anın tadını çıkarmayı unutmamalısınız. Bununla birlikte özel anları ya da aşırı salaş halleri fotoğraflamamaya özen göstermek gerekiyor. Çünkü kimse birbirinin en kötü hallerini balayı fotoğraflarında görmek istemez. Böyle olunca da mutlaka en güzel ve bakımlı halleri fotoğraflamaya özen gösterilmeli.

 

Çekimler Nasıl Yapılmalı 

Sürekli olarak başkalarından fotoğraflarınızı çekmesini istemek ile uğraşmak istemiyorsanız, her fotoğraf makinesi ile uyumlu olan amatör bir tripod alabilirsiniz. Çünkü bu tripodlar çantalara sığabilecek tarzda özel olarak hazırlanmıştır. Tripod ile fotoğraf çekileceği zaman ilk olarak tripodun sabitleştirilmesi gerekiyor. Sonra fotoğraf makinesinin otomatik çekme özelliği aktifleştirilir. Ardından da belirlenen süre içerisinde hızlıca fotoğraf çekilebilir. Bu sayede de istenilen her an istenildiği gibi fotoğraf çekilmeye başlanabilecektir.

 

Nerelerde Çekim Yapılmalı?

Yasalar ile fotoğraf çekmenin yasak olduğu noktaların dışındaki her yerde rahatlıkla fotoğraf çekilebilir. Askeri alanların yakınlarında, devlet binaları etrafında ve flaş ışıklarının zarar vereceği sanat eserlerinin bulunduğu yerlerde fotoğraf çekilmiyor. Dolayısıyla gidilen tarihi ve turistik yerlerde istenildiği gibi fotoğraf çekilebilir. Nerelerde fotoğraf çekeceklerini bilemeyen çiftler ise forumlara bakarak hangi bölgede ne zaman fotoğraf çekileceğini de kolaylıkla öğrenmiş oluyorlar.

Romantik-otel