Mevsime Göre Düğün Çiçeği

Düğün denildiği zaman insanların akıllarına ilk olarak gelen şeylerden bir tanesi yaz ayları. Ancak artık çiftler istedikleri her mevsimde düğünlerini yapabiliyorlar. Böyle olunca da artık her mevsime uygun farklı düğün çiçekleri hazırlanabilmekte. Gelinlerin istedikleri güzel görüntüye sahip olması için mutlaka düğünün temasına ve gelinliğine uygun bir düğün çiçeği seçmesi gerekmektedir.

İlkbaharda Yapılacak Düğünler İçin

En fazla tercih edilen düğün zamanlarından bir tanesi olan ilkbaharda gelin çiçeği seçimi yapılırken güzel kokulu ve renkli buketler tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra davetlilerin masaları içinde taze zambak, şakayık, nergis ya da frezyalardan oluşan küçük demetler hazırlanabilir.

Mevsime Göre Düğün Çiçeği

 

Yazın Yapılacak Düğünler İçin

Tüm coşkunun doyasıya yaşandığı mevsim olan yaz ayında mümkün olduğu kadar renkli gelin buketleri yapılması gerekmekte. Bundan dolayı da mümkün olduğu kadar farklı çiçekler ve renkler kullanılabilir. Eğer ki sade bir düğün yapılmak isteniyorsa burada devreye güller girecektir. Ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta var. O da canlı çiçeklerin aşırı sıcak hava koşullarından dolayı erken bozulma riski. Bunu engellemek adına çiçekçilerden yardım alınmalıdır.

Mevsime Göre Düğün Çiçeği

 

Sonbaharda Yapılacak Düğünler İçin

Bu mevsim için mümkün olduğu kadar yumuşak renkler ve pastel tonları kullanılmalıdır. Kasımpatı, orkide, hezaren çiçekler ister bir arada ister farklı şekillerde gelin buketlerinde kullanılabilmektedir. Gelin buketindeki çiçeklerle uyumlu masa üstü dekorasyonları hazırlanmak isteniyorsa, çiçekler kuru dallar ile birleştirilir; böylece ortaya çok güzel aranjmanlar çıkartılmış olur.

Mevsime Göre Düğün Çiçeği

Kışın Yapılacak Düğünler İçin

Kış ayları genel olarak insanların düğün için uzak durduğu aylar arasında bulunmaktadır. Çünkü bu dönem kişileri pek çok konuda kısıtlar. Bunların başında ise gelin buketi geliyor. Diğer mevsimlere oranla çok daha az seçenek olsa da buna rağmen oldukça etkili aranjmanlar yapılabilir. Kamelyalar, kardelenler, süsenler ya da sümbüller bu dönem oldukça sık kullanılan çiçekler arasında kendine yer bulur. Üstelik isteyen gelinler canlı gelin çiçeklerini kullanmak yerine kurutulmuş olan çiçekler arasından istediklerini seçebilirler. Bu sayede tahmin edilenden çok daha renkli ve muhteşem bir bukete sahip olunacaktır.

Mevsime Göre Düğün Çiçeği