Mekana Göre Düğün Menüsü

Düğün araştırması yapan çiftlerin en fazla zorlandıkları konulardan bir tanesi davetlilere nelerin ikram edileceği konusu. Bu konuda en doğru seçimi yapmak adına ilk olarak düğünün yapılacağı mekanın seçilmesi gerekmektedir. Mekanın seçimi sonrasında kaç kişinin düğüne geleceği gibi detaylara bakıldıktan sonra da en uygun menüler arasından seçimler yapılmalıdır. Ancak özellikle de kalabalık davetler için menü hazırlıkları yapılırken mutlaka uzman ekipler ile çalışmak gerekiyor. Aksi bir durumda çiftler en mutlu günlerinde keyifsiz zamanlar geçirebilirler.

 

Set Menüler

Çiftler düğün öncesinde hangi yemeklerin sunulması gerektiğini belirler ve bu yemekler belirli bir sıra ile masalara servis edilmeye başlar. Başlangıç, ara sıcak, ana yemek, tatlı, kahve – çay servisi için belirlenerek yemekler düğün konseptine bağlı olarak değişim gösterebilir. Yapılacak düğün kır gibi açık bir alanda yapılacaksa barbekü eşliğinde farklı menüler hazırlanır. Barbekünün yanında mevsim salatalar, börek, zeytinyağlı dolmalar da yine set menü içerisinde kendine yer bulmaktadır.

kasarli-pide-2

Kokteyl Menüler

Nikah sonrasında ya da kulüp, davet alanlarında kullanılabilecek kokteyl menüler içerisinde limitsiz ya da limitli alkollü içki, söğüş sebzeler, kuruyemiş, peynir, kanepe tarzı atıştırmalık yiyecekler bulunmaktadır. Hazırlanacak kanepeler de ise gelecek olan kişilerin damak zevklerine bağlı olarak seçim yapılmalı. Ağırlıklı olarak peynir kullanmak isteyen çiftler buna uygun, et ürünlerinin kullanılması istendiği zaman da füme dil ya da dana ve tavuk jambon kullanılabilir. Ayrıca misafirlerin masalarına da meyve peynir küpler, kokteyl zeytinler, kuruyemişler, cipsler koyulabilir.

2012-08-26170722_120e20

Kokteyl Prolange Menüler

Genel olarak bu menüler kokteyl menülerin çok daha ayrıntılı olarak hazırlananlarıdır. Böylesi menülerde alternatifli seçenekler bulunuyor. Önemli olan şey ise oturma düzenidir. Yapılacak seçimlerde eğer ki catering şirketlerinin hazırlamış oldukları menüler çiftleri tatmin etmezse bunlar arasından düzenlemeler yapılabilmektedir. Sıcak aperatifler genel olarak yağlı kağıtlarda mini porsiyonlar şeklinde hazırlanır. Ara sıcaklar ise yine kişiye özel hazırlanır. Bistro masalarda ise peynir küpleri, çeri domatesler, kalamati zeytinler, dip soslar ile hazırlanmış grisini hazırlanabilir. Havuz başında yapılacak düğünlerde ise çok daha hafi menüler tercih edilebilir.

2012-08-26171354_20ae66