Kullanacağınız Mücevheri Doğru Seçin

Eski zamanlarda gelin adayları için satın alınacak mücevherler başka kişiler tarafından seçilirdi. Ancak şimdilerde bu durum değişti. Gelinler en mutlu günlerinde takacakları takıları kendileri seçiyorlar. Böyle olunca da gelinlerin kendilerine en uygun mücevheri nasıl seçmesi gerektiğini bilmesi gerekmekte.

Yalnızca Düğünü Düşünmeyin

Genel olarak gelin adayları gelinlikleri için en uygun takıları seçmeye özen gösteriyorlar. Lakin geri plana attıkları bir şey var. O da gelinliğin yalnızca bir gün giyileceği ve takıların sürekli bir şekilde kalacağı. Bundan dolayı mücevher seçimi yapılırken mümkün olduğu kadar kadının vücut tipini, ten rengini, yüz şeklini dikkate alması ve buna uygun bir yüzük seçmesi gerekiyor. Kadınlar genel olarak tek taş yüzüklerde taşın büyüklüğünü dert ederler. Ancak bu tarz yüzüklerde montür ve taş büyüklüğü takan herkeste farklı durabilir.

Yaşayış Tarzına Uygun Ürünler Seçin

Satın alınacak mücevherlerin kadının yaşam tarzına uygun olması gerekiyor. Genel olarak sade bir yaşayış tarzına sahip olan kadınların göz alıcı pırlanta setleri yerine çok daha mütevazi, günlük kullanıma uygun tarzda ürünleri seçmek çok daha önemlidir. Çünkü bu tarz mücevherler düşünülenden çok daha yüksek fiyatlara satın alınır. Dolayısıyla sürekli kullanılabilecek tarzda mücevherlerin satın alınması önemlidir.

Kullanacağınız Mücevheri Doğru Seçin

Vücut Tipinize Dikkat Edin

Düşünülenin aksine satın alınacak mücevherin mutlaka vücuda uygun olması gerekiyor. Uzun boylu kişiler iri tasarımlara sahip olan uzun kolyeleri kullanabilir. Uzun boylu ancak iri olan bir kişi iri takılar takmak isterse bu takıların görünümü istenilenden çok daha kötü olacaktır. Kısa boylu kişiler ise boyna yakın kolyeler kullanılmalı. Aşağıya doğru meyilli kulaklarda sallantılı küpeler kullanılabilirken, minik kulaklarda ise çok iri küpelerden uzak durulmalıdır.

Ten Renginize Uygun Takıları Seçin

Kumral ya da sarışın kadınlar beyaz altın ve pırlantaları seçebilirken esmerler ve buğday tenlilerin rose altın ya da zümrüt, yakut modelleri seçilebilir.

Yüz Şekline Dikkat

Yuvarlak bir yüz için küresel forma sahip küpeler seçilebilir. Dikdörtgen ve kare yüzlerde ise daire formlu ve sallantılı küpeler kullanılmalı. Oval yüzlü kadınlar ise istedikleri her model mücevher arasından seçimlerini yapabilir.