Klasik Pozlardan Vazgeçin

 Konu düğün fotoğrafı olduğu zaman çiftlerin büyük bir kısmı bilindik tarzdaki pozları vermeye başlıyorlar. Kimisi de fotoğrafçının onları zorla poz verdirmesi düşüncesinden dolayı bu konuda araştırma yapmak bile çiftleri zorlayabiliyor.

 

Fotoğraf Çekimleri Nasıl Organize Edilmeli?

Düğün fotoğrafçılığında en önemli olan şeylerden bir tanesi hiç şüphesiz ki planlama. Çünkü fotoğrafçılar pek çok farklı çift için çekim yapmakta. Burada önemli olan şey ise zamanı doğru kullanmak. Aksi bir durumda çekimler gün içerisinde tamamlanamaz. Böylesi bir durumun meydana gelinmesini engellemek isteyen kişiler fotoğrafçı ile iyi bir iletişimde olmalı. Çekimlerin nerede ve ne zaman yapılacağı, hangi tarz pozların kullanılacağı gibi detayların bu aşamada belirlenmesi gerekiyor. Çekim günü geldiği zaman ise hiçbir sorun yaşanmadan fotoğraf çekimlerine başlanabiliyor.

 

Dış Mekan Çekimleri İçin Ne Zaman Fotoğrafçılarla Görüşülmeli?

Düğün sezonlarında kaliteli fotoğrafçı bulmak oldukça zor olabiliyor. Bunun için çiftler eğer ki düğün tarihlerini belirlemişlerse, mutlaka 6 ay ile 1 yıl öncesinden fotoğrafçıları ile görüşmesi ve randevu alması gerekiyor. Çekimlere kısa bir süre kala ise tekrardan fotoğrafçı ile iletişime geçilerek randevu ile alakalı bilgiler tekrardan görüşülebilir.

Trabzon-Düğün-Fotoğrafçısı-77

Düğün Fotoğrafçılığındaki Yeni Trendler

Çiftler artık klasik tarzdaki çekimler yerine tüm gün yapılan belgesel çekimleri tercih ediyorlar. Bununla birlikte özellikle de yurtdışında çok fazla tercih edilen trash the dress de yine düğün sonrasında yapılan çekim konseptleri içerisinde yer almakta.

 

Düğün Günü Çekimi Nasıl Gerçekleştiriliyor?

Dış çekimlerde önceden belirlenmiş olan mekanlara gidilerek çekimlere başlanıyor. Burada önemli olan şey ise doğallık. Çünkü çiftler poz vermeye zorlandıkları zaman ortaya istenmeyen sonuçlar çıkabilmekte. Böylesi bir durumu engellemek adına çoğu zaman çiftlerin mümkün olan en sade halleri çekilebiliyor. Dış mekan çekimleri için en az 2 saatin ayrılması gerekiyor. Böylece herhangi bir zaman ve kalite sorunu olmadan dış mekan çekimleri gerçekleştirilebiliyor.

 

Doğru Fotoğrafçı Nasıl Seçilir?

Yapılacak seçim öncesinde fotoğrafçının daha önceki çalışmalarının incelenmesi büyük bir önem taşıyor. Ayrıca yapılacak görüşmelerde çiftin fotoğrafçı ile arasındaki iletişimin de mümkün olduğu kadar iyi olması gerekmekte. Aksi durumda çekimler istenilenden kötü geçebilir.