Kış Bahçesinde Muhteşem Bir Düğün

Çiftlerin büyük bir kısmı için düğünler en iyi yaz aylarında olur. Ancak özellikle de son dönemlerde yapılan farklı çalışmaların sonrasında artık kış aylarında da istenildiği gibi düğün yapılmasına olanak tanınıyor. Burada yapılması gereken en önemli şey ise doğru mekanı seçmek.

 

Kış Bahçesinde Büyülü Bir Ortam

Soğuk havalarda düğün yapacak olan ancak doğru mekanı nasıl seçeceğini düşünen çiftler şimdilerde onlarca farklı düğün mekan arasından seçimlerini yapabiliyorlar. Havalar soğudukça çiftler düğünlerini dış mekanlardan iç mekanlara taşımaya başladılar. Ancak pek çoğu bu kapalı alanlardan memnun değil. Ancak yapılacak değişiklikler ile bu mekanlar tahmin edilenden güzel bir hale getirilebilir.

Winter Garden 665

Büyük Camlı Kış Bahçeleri

Otellerin balo salonları genel olarak en üst katlarda bulunur. Ancak bu mekanların kapasiteleri az olabilir ya da düğünün yapıldığı ortam düşünülenden çok daha kapalı bir hale gelebilir. Eğer ki otelin bahçesi varsa bu bahçede yapılacak düğün ortaya düşünülenden çok daha güzel görüntüler çıkmış olur. Özellikle de kış bahçesi olan otellerde yapılacak düğünler deyim yerindeyse masal gibi hazırlanabiliyor.

 

Üşümeden Kır Düğününüzü Yapabilirsiniz

Kış aylarında düğün yapmak kimi zaman zor olsa da oteller ve düğün mekanları şimdilerde farklı konseptleri insanlara sunabiliyor. Bunların başında ise kışın yapılan kır düğünleri son dönemlerin popüler trendlerinden bir tanesi. Kış bahçelerinde hazırlanan bu düğünler için isteğe bağlı farklı konseptler hazırlanabiliyor. Burada ağırlıklı olarak ağaç dalları, doğal çiçekler ve yeşil bitkiler kullanılabiliyor.

 

Samimi Bir Ortam

Genel olarak bahçe düğünleri en samimi düğünler arasında yer almakta. Kış aylarında olsa dahi isteyen çiftler bu isteklerini yerine getirebiliyorlar. Üstelik mekanların peyzajları oldukça uygun fiyatlara hazırlanabiliyor. Sandalye arkaları, tavandan aşağıya sallanan saksılar en renkli çiçekler ile süslenebilir. Bu sayede bulunulan yer hiç olmadığı kadar ferah bir görüntüye erişmiş olur.

 

Ev Bahçesi Gibi Düzenlenebilir

Kış bahçesini hazırlamak ilk bakışta çok zormuş gibi gelebilir. Ancak seçenekler incelenmeye başlandığı zaman bu fikrin yaz düğünlerinden çok daha güzel bir şekilde sonuçlanabileceği de görülebilir.