Kır Düğünleri Mükemmelleştirmek İçin

Birçok farklı filmde kendine yer bulan kır düğünü, gelinlerin büyük bir kısmının hayallerindeki yerini de almaya devam ediyor. İlkbahar ve yaz aylarının en güzel günlerinde yapılan bu düğünlerde çiftler mevsimin bütün renklerini kullanmaya özen gösteriyorlar. Ancak eksiksiz bir düğün için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Bunların başında ise düğünün sembolü çiçeğin seçimi gelmekte.

 

Gelin Duvağı Çiçeğinin Güzelliği

Genel olarak kır düğünü konsepti yapan mekanların büyük bir kısmı mekanın süslenmesi adına begonvili tercih ediyor. Birçok yerde gelin duvağı çiçeği olarak da bilinen bu çiçek muhteşem rengi ile görenleri kendine hayran bırakmayı başarıyor.

w

Her Süslemede Rahatlıkla Kullanılabilir

Birçok çift begonvilin renklerinin çok ağır olduğunu düşünür. Halbuki bahar mevsiminin sembolü olan bu çiçek düğün için hazırlanmış olan her konseptte rahatlıkla kullanılabilir. Üstelik begonvil yalnızca düğün masa süslemelerinde kullanılmıyor. El buketi ya da gelin saçı gibi birbirinden farklı konular ile alakalı çiftler begonvilin güzelliğinden faydalanabilirler. Özellikle de son dönemlerde moda olan canlı gelin buketlerinde mutluluğun ve aşkın simgesi olan begonvil kullanılabiliyor. Burada önemli olan şey çiçeğin diğer çiçekler ve aksesuarlar ile dengelenmesi. Minik çelenkler ile düğün hiç olmadığı kadar güzel bir hale getirilebilir. Ancak çiçek yalnızca düğün konseptleri için kullanılmıyor.

begonvil

Gelinliği Tamamlandıran Çiçekler

Kır düğünlerinde gelinliklerin de aynı şekilde kır temalı olması gerekiyor. Bunun için gelin tacı canlı çiçekler ile süslenebilir. İnce bir taç şeklinde hazırlanacak olan begonvil ile gelin hiç olmadığı kadar güzel bir görünüme erişebilir. Begonvilin en güzel özelliklerinin başında ise farklı renklerde olması. Kırmızı, pembe, mor ya da beyaz renklerde olan bu çiçeğin en sevilen renkleri düğün için kullanılabilir. Ayrıca çiçek buketi yapılacağı zaman dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Sürekli kırmızı ya da mor renkli begonviller tek şekilde kullanılacağına farklı renk tonları uygun geçişler ile kullanılabilir. Buketlerin sarılması adına ise tülden ziyade kurdelelerden faydalanılabilecektir. Çünkü tüller genel olarak ağır düğünlerde kullanılacak buketler için en fazla tercih edilen materyallerden bir tanesidir.

white-ostrich-feathers-and-flowers-wedding-bouquet