Kına Gecesi Nasıl Organize Edilmelidir?

Kına gecesi ya da bekârlığa veda partisi düzenlemek isteyenler nereden ve nasıl başlayacağını önceden bilmek ister. Davetli sayısı genelde 60 kişi arasında düşünülür. Sizlere önerdiğimiz ipuçları ile harika bir kına gecesi için planlarınızı şimdiden yapabilirsiniz.

Davetli Sayınızı Belirleyin

İlk olarak kına gecenize kaç kişi geleceğini planlayın. Kızlara özel olan gecede en yakınlarınız ve sevdikleriniz olmalı. Ortalama fiyatı baştan almayı unutmayın.

kına gecesi

kına gecesi

Kına Gecesi Nerede Yapılır?

Eski geleneklerde kına geceleri kız evinde yapılırdı. Modernleşen dünyada özellikle farklı ve estetik mekânlar tercih edilmeye başlandı. Tarihi hamamlar, oteller ya da SPA bakım merkezleri ilk tercihler arasında yer alıyor. Kına gecesi için mekân düşünüyorsanız en az iki ay önceden araştırma yapmalısınız.

Süsleme

Kına gecelerinde özellikle son dönemlerde Osmanlı havası yaratılmaya başladı. Süslemeler farklı şekillerde. Kına organizasyonu içinde tüm detaylar sizlere sunulur. Yemek ve içecekler ise fiyatlara dâhildir.

kına gecesi kıyafetleri

kına gecesi kıyafetleri

Kıyafet ve Hediyelikler

En yakınlarınıza özel hediyeler vermek isteyebilirsiniz. Kınaya gelen davetlilere özel sürprizler her zaman önemli. Kına setleri ya da o günü hatırlatacak özel hediyeler vermek her zaman bir gelenektir. Günümüz gelenekleri ve eski adetlerle harika bir kına gecesine imza atacaksınız. Sevdiklerinize hoş sürprizler yaratarak o gecenin hiç unutulmamasını sağlayabilirsiniz. Güzel bir gece için şimdiden planlar yapmayı unutmayın.