Kına Gecesi Masraflarını Nasıl Azaltabiliriz ?

Düğünden önceki kutlamalardan bir tanesi olan kına gecesi, kimi zaman düğün ile eşdeğer masraflar ile hazırlanabiliyor. Bu masrafları azaltmak istiyor ancak ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor.

 

Kişi Sayısını Azaltın

 

Nasıl ki düğün öncesinde kimlerin bu mutlu günde yanınızda olması gerektiğini düşünüp ona göre seçim yapıyorsanız, aynı şekilde kına gecesi için de benzer bir araştırma yapmalısınız. Kına gecesi genel olarak kızların birlikte eğlendikleri bir gecedir. Bundan dolayı da mümkün olduğu kadar yakın arkadaşlarınızı kına gecesine çağırabilirsiniz.

 

Doğru Mekanı Seçin

 

Unutulmaz bir kına gecesi yaşamak adına organizasyon yaparken çoğu zaman yapılan en büyük yanlışlardan bir tanesi, aşırı pahalı mekanları seçmek oluyor. Ünlü kadınların son dönemlerde tercih ettiği yerler tam anlamıyla istenilen özelliklere sahip olsa da bu yerlerin fiyatları tahmin edilenden çok daha yüksek olabiliyor. Bunun yerine herkesin tercih ettiği klasik mekanları seçmek yerine bütçenize uygun ya da indirime girmiş olan kına gecesi mekanlarını seçebilirsiniz.

 

kına gecesi masrafları

 

Kendi Müziğinizi Kendiniz Hazırlayın

 

Canlı fasıl ekibi ya da sevilen sanatçının kına gecesinde performans göstermesi her gelinin hayali olsa da tasarruf etmek adına bu konu ile alakalı farklı çalışmalar yapılabilir. Kına gecesi esnasında kareoke yapılabilir. Özellikle de genç kızlar, arkadaşları ile yapacakları kına gecesi organizasyonlarında bu tarz bir etkinlik ile eğlenceli şekilde vakit geçirebilir. Bunun yanı sıra kına gecesinde çalınması adına kendi tarzınıza uygun bir müzik CD’si hazırlayabilirsiniz. Böylece kendi kınanızda DJ olarak istemiş olduğunuz her türlü müziği çaldırabilir ve dilediğiniz gibi eğlenebilirsiniz.

 

Neler İkram Edeceksiniz?

 

Kına gecesi denildiğinde pek çok kişinin aklına kınanın yakılması ve küçük paketlerde kuruyemiş dağıtılması geliyor. Ancak günümüzde bu durumda da değişmeler meydana gelmeye başladı. Geçmiş zamanlarda kına gecelerinde yöresel yemekler misafirlere ikram edilirdi. Şimdilerde ise artık kına gecesinin konseptine bağlı olarak açık büfe kullanılabilir. Ancak ne tarz bir konsept belirlerseniz belirleyin mutlaka kuruyemiş servisini ihmal etmeyin. Minik paketlerde sunulacak kuruyemişler hem bütçeyi zorlamayacak hem de kına gecesi klasiklerinden bir tanesini yerine getirmiş olacaksınız.