İzmir Düğün Organizasyonu

İzmir organizasyon şirketlerinden alacağınız hizmetler neredeyse sınırsız olarak sizlere sunuluyor. Masa düzeni, mekanın dekore edilmesi, düğün danışmanlığı, catering hizmetleri, gelin yolu, hostes, nikah masası düzeni, havai fişek gösterisi, video ve fotoğraf çekimi, ışık, ses ve müzik sistemi, gelin arabası süslemesi bu tür hizmetler arasında yer alanlardan yalnızca bazıları olarak karşımıza çıkıyor. Düğün organizasyonu şirketlerinin hizmetleri saymakla bitmiyor. Peki İzmir organizasyon şirketleri bu hizmetleri hangi fiyatlar yapıyor merak ediyorsanız, yazımızın devamını okumalısınız.

Fiyatlar

İzmir organizasyon şirketlerinin hizmetleri çeşitlendikçe fiyatların belirlenmesi de bu duruma bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Organizasyon işlerinde sabit ve net olan bir fiyat bulabilmek mümkün değil. Organizasyon şirketleri fiyatlarını belirlerken tamamen sizin ihtiyaçlarınız, talepleriniz, beğenileriniz ve beklentilerinizi göz önünde bulundurarak hareket ediyorlar.

organizasyon

organizasyon

Düğün yapacağınız mekanınız, düğününüzün teması, konsepti, davetli sayısı, kullanılacak masa ve sandalye, çiçek, şamdan ve daha pek çok farklı unsur fiyatların belirlenmesinde göz önünde bulunduruluyor. Bu sebeple fiyatlar belirlenirken fazlasıyla öznel bir yol izleniyor.

Masa ve Sandalye

Düğün organizasyonu yapıyorsanız öncelikle unutmamanız gereken nokta mekana getireceğiniz eşyaların sayısı ile maliyetin artacağı olmalıdır. Örneğin en çok seçilen eşyalar arasında yer alan masa ve sandalyeleri dışarıdan getirtirseniz ekstra ücret ödemek durumunda kalabilirsiniz. Bu tür özel sandalyelerin fiyatları ise 10 TL ile 20 TL arasında değişmektedir. Masa ve sandalyelerin nakliye ücretlerinin de alınacağını unutmayın.

Çiçek Fiyatları

Organizasyon içerisinde kullanmayı düşündüğünüz çiçeklerin ithal olup olmadıkları ifyatları belirleyen faktörler arasında yer alıyor. 10 dallık bir orkide aranjmanını 150 TL ile 250 TL aralığında bulabilirsiniz. Bu sebeple ithal çiçekler yerine yerli çiçekler kullanırsanız bütçenizden büyük oranda tasarruf etmiş olursunuz. Masa üzerine koyulacak olan basit aranjmanların fiyatları ise 80 TL ile 100 TL arasındadır. Yüksek ve zengin aranjman fiyatları ise 100 TL üzerindedir.

Mekan Düzelemesi

Büyük kalem olarak nitelendirilen mekan kaplatması, düğün mekanının duvarlarının ve zemininin kaplatılmasıdır. Eğer düğün mekanının duvarlarını ve zeminini kaplatmak istiyorsanız, mekanın büyüklüğüne göre 2000 TL ile 50.000 TL fiyat aralığında bir bütçe ayırmalısınız.

Organizasyon Paketleri

Organizasyon hizmetlerinde bazı kalemlerde kişi başı fiyatlandırmalar uygulanabiliyor. Bazı kalemler için ise kişi sayısı göz önünde bulundurulmadan fiyat verilebiliyor. Paketlerin içine dahil olan tüm hizmetler ise genel olarak kişi başı fiyat olarak belirtiliyor. Bu tür hizmetlerde davetli sayınız arttıkça kişi başı fiyatlarda büyük indirimler alabiliyorsunuz.

paketler

paketler

Paket içerisinde masa düzeni, alçak çiçek aranjmanı, sandalye dekore etme, dantel veya saten masa örtüsü gibi temel hizmetler yer alıyor. Standart ve ekonomik paket olarak adlandırılan bu paketlerin fiyatı ise kişi başı 20 TL ile 35 TL arasında değişiyor.

organizasyon paketleri

organizasyon paketleri

Standart paketlerin içerisine şamdan, supla, masa aydınlatması, masa kartı, menü tasarımı ve diğer tür ek hizmetler eklendiği zaman fiyatlar 35 TL ile 100 TL arasında değişiyor. Şamdanın 7 kollu olması, malzemesi, suplanın aynalı olup olmaması gibi faktörler de fiyatları etkiliyor.

Ekstralar Neler?

Fiyatlar tüm paket içeriklerinde ve organizasyon şirketlerinde oldukça değişken olarak karşımıza çıkıyor. Aslına bakarsanız fiyatlar tamamen sizin talepleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda şekilleniyor. Gelin tagınızı nasıl süslemek istediğiniz, gelin yolunun sütunu, aydınlatma seçenekleriniz ve daha pek çok farklı unsur fiyatları belirliyor. İddialı ve gösterişli bir düğün organizasyonu yapmak ya da tamamen minimal ve sade bir organizasyon düzenlemek sizin elinizde. İzmir düğün organizasyonu piyasasında en fazla tercih edilen organizasyon hizmetleri ve fiyatları ise şu şekilde;

– Supla: 5 – 15 TL

– Şamdan: 75 – 350 TL

– Gelin yolu süslemesi: 150 – 1.500 TL

– Gelin tagı: 400 – 1.500 TL

– Nikah kürsüsü: 350 – 1000 TL

– Işık ve ses sistemi: 2500 – 15.000 TL