İstanbul’da Düğün İçin Tarihi Mekanlar

Düğününü unutulmaz bir şekilde yapmak isteyen çiftler bunun için oldukça dikkatli bir araştırma yapmaya özen gösteriyorlar. Bu araştırmanın temelinde yatacak şey ise düğünün konseptinin ne olacağı. Tarihe merak salan çiftler, düğünleri için mümkün olduğu kadar tarihi mekanlar arasından seçimlerini yaparlar. Tarihi mekan denildiği zaman ise insanların akıllarına ilk gelen şehir hiç şüphesiz ki İstanbul.

 

Sepetçiler Kasrı ile Boğaza Karşı Düğün

Sirkeci’de bulunan Sepetçiler Kasrı, alkolsüz düğün mekanlarından bir tanesi. Tarihi Yarımada ve boğaz manzarasının karşısında yer alan bu mekan yemekli düğünlerde 1200, kokteyl düğünlerde ise 1500 kişiyi ağırlayabiliyor.

f2fddb09e5540d821d984979e96b099a

Şık Bir Düğün İçin Haliç Kongre Merkezi

Pek çok insan Haliç Kongre Merkezi’nin düğün mekanı olduğunu bilemez. Halbuki mekanın gerek konumu gerekse sağlamış olduğu hizmetler ile artık çiftlerin favori düğün mekanlarından bir tanesi olarak biliniyor. Bahçe, deniz ve şehir manzaralarına sahip olan bu mekan, düğününü şık bir ortamda yapmak isteyen çiftlerin vazgeçilmezi.

181120131156623

Butik Organizasyonların Adresi Hodjapasha

Yapım tarihi 1470 yılına dayanan Hocapaşa Hamamı, genel olarak daha ufak davetler için kullanılabilen bir butik alana çevrildi. Yemekli düğünlerde 50 – 100 kişiyi ağırlayan mekan, kokteyl tarzı organizasyonlarda ise 100 – 200 kişiyi ağırlayabiliyor.

my-events-3

Osmanlı İhtişamı İçin Su Merdun

Neo-Osmanlı tarzında hazırlanmış olan köşk, tamamen tarihi dokusuna sadık kalınarak restore edilmiş. Kapalı ve açık davet alanlarına sahip Su Merdun’un yemekli kapasitesi 100 ila 200 kişi arasında değişiyor. Kokteyl tarzı düğünlerde ise 300 kişi burada ağırlanabilir. Burada sunulacak hizmetlerin tamamı kişiye özel olarak hazırlanıyor.

su-merdum-butik-hotel

Anadolu Yakasının İncisi gül Sultan Yalısı

Yalıboyu Caddesi üzerinde bulunan Gül Sultan Yalısı, hayali yalıda düğün yapmak olan çiftler için ideal bir mekan. Her ne kadar çok fazla kişi tarafından bilinmese de düğününü Anadolu yakasında yapmak isteyen çiftler şimdilerde seçeneklerinin başına burayı ekliyor.

Gül-sultan-yalısı1

Yeşiller Arasındaki Hidiv Kasrı

Orman ve boğaz manzaralı etkileyici bir mekan olan Hidiv Kasrı, özellikle de yaz aylarında neredeyse her hafta dolu. Bunun nedenleri ise saymakla bitmez. Açık havada yemekli davetler için 1000 kişilik kapasitesi olan mekanın kokteyl kapasitesi ise 2000 kişi.

bgaleri6