İstanbul Düğün Organizasyonu

Düğün organizasyonları her zaman detaylı bir şekilde ele alınması gereken organizasyonlar olmuştur. Herhangi bir organizasyon şirketinden alınabilecek hizmetlerin sayı olarak fazla olması organizasyon yapacak kişilerin akıllarında büyük soru işaretleri bırakabiliyor. Masaların düzeni, mekanın genel dekorasyonu, düğünün danışmanlık hizmetleri, catering hizmeti, gelin yolu, hostesler, nikah masasının süslenmesi, havai fişek gösterisi, müzik sistemi, video ve fotoğraf çekimi gibi sayısız hizmet bu tür organizasyon şirketleri tarafından veriliyor.

düğün

düğün

Durum böyle olunca kaliteli ve güvenilir bir organizasyon firması ile çalışmanız gerektiği daha açık bir şekilde ortaya çıkıyor.Organizasyon şirketleri arasındaki fiyatlar ise oldukça değişken olarak karşımıza çıkabiliyor. Organizasyon hakkındaki detaylara göre değişebilen bu fiyatlar belirlenirken en önemli faktörleri iyi bir şekilde araştırmanız gerekiyor. Organizasyon fiyatlarını yükselten ve ekonomik açıdan bütçenize tasarruf sağlayabileceğiniz bazı noktaları tespit ederek bu yola çıkmanız gerekiyor.

Düğün Fiyatları

1.Mekan Kaplama

Bazı çiftler düğün mekanındaki salonların atmosferini, duvarları, rengini, ve zemininin dokusunu sevmeyebiliyorlar. Bu tür durumlarda ise düğün sahipleri organizasyonlar şirketlerine mekanın yeniden dekore edilmesi için talepte bulunabiliyorlar. Organizasyon şirketleri ise taleplere göre istediğiniz bir noktayı tamamen beyaza boyayabiliyor ya da tamamen ahşap bir görünüme büründürebiliyor. Duvar ve zemin bölgelerinde istediğiniz tüm renkler ve malzemeler kullanılabiliyor. Ancak bu işlem biraz pahalı. Örneğin 700 ile 800 metrekare ölçülere sahip olan bir mekanın kaplanabilmesi için ortalama olarak 15.000 TL ile 20.000 TL kadar ücret ödenmesi gerekebiliyor.

2.Tiffany Sandalyeler ve Lake Masalar

Düğünün yapılacağı mekanlarda son dönemlerde mevcut masalar ve sandalyeler yerine artık Tiffany ve Napolyon sandalye modelleri ile kombine edilen değişik şekillerde ve malzemelerde üretilmiş olan masalar tercih ediliyor. Ayna kaplı ya da beyaz lake olan bu tür modeller organizasyonun fiyatlarını da arttırıyor. Bu tür sandalyeleri kiralamak isterseniz 8 ile 10 TL, masaları kiralamak isterseniz ise 150 TL ile 200 TL arasında bir ücret ödemeniz gerekiyor. Organizasyon mekanına ne kadar çok eşya ilave ederseniz bu eşyaların nakliye ücretlerini de ödemeniz gerektiğini unutmayın.

3.Taze ve İthal Çiçekler

Her düğün organizasyonunun vazgeçilmezi olan çiçekler aslında gözüktükleri kadar masum değildirler. Düğünlerde canlı ve ithal çiçek kullanmak istiyorsanız cüzdanınızı biraz zorlamanız gerekebiliyor. Çünkü bu tür çiçekler maliyeti oldukça fazla arttırabiliyorlar. Örneğin 1 tanesi ortalama 10 TL olan bir şakayığın masa süslemesi için yaklaşık 50 ile 60 tane kullanıldığı ele alınırsa, ithal çiçekler yerine yerli mevsim çiçeklerini tercih etmeniz daha ekonomik olacaktır.

Standart Paketler

Temel ihtiyaçların yer aldığı düğün organizasyonu paketleri genel olarak, masa örtüsü, dantel kapaklar, masa ortası süsleri, çiçek ve masa mumlarının yer aldığı minimal masa düzeni paketleridir. Bu standart paketleri kullanmak isterseniz malzemelere ve kalitesine göre kişi başı 15 TL ile 50 TL arasında satın alabilirsiniz.

düğün organizasyonu

düğün organizasyonu

Nikah masasının süslenmesi, gelin yolu, servis altı sunum objeleri, LCV hizmetleri, hostes hizmeti, barkovizyon, müzik, DJ, özel masalar ve benzeri hizmetler genel olarak ekstraya girerler. Standart hizmet paketlerine bu tür ekstra hizmetler ilave ettirdiğiniz zaman 40 TL ile 100 TL arasında fiyatlar ile karşılaşırsınız. Masanın ortasına obje olarak vazo yerine beş kollu kristal bir şamdan koymak isterseniz, giriş yollarını ışıklandırarak çiçekler ile süslendirmek isterseniz ya da bakır ve gümüş supla kullanırsanız maliyet artacaktır.

Standartlar ile Yetinmeyeler!

Standart düğün paketlerini kullanmak istemiyor ve düğününüzü görsel bir şölene çevirmek istiyorsanız kesenin ağzını biraz daha açmanız gerekebilir. Mekan içerisine kurulacak olan platformlar, duvar ve zemin kaplamaları, duvar yansıtmaları, havai fişek gösterileri, müzik, ses ve ışık hizmetleri ile birlikte etkinlik ücretleri de işin içine girince organizasyon fikirleriniz tamamen hayal gücünüz ile sınırlı oluyor. Ücretler ise kişi başı 100 TL ile 400 TL arasında oluyor. Kişi başı 600 TL’ye kadar bile düğün organizasyonları yapılabiliyor.

organizasyon

organizasyon

Kendi düğününüzü organize ederken ise mutlaka organizasyon şirketlerinden kendi belirlemiş olduğunuz bütçenize göre fiyat teklifleri almaya çalışın. Bütçenizi çok zorlamadan kaliteli ve eğlenceli bir düğün organizasyonuna imza atabilmek için ise hizmet alacağınız şirketi mutlaka detaylı bir şekilde araştırın.