İlk Dansın Önemi

Dans, insanların duygularını anlatmak adına kullanılan en etkili yöntemlerden bir tanesidir. Böyle olunca da düğünlerde çiftler ilk olarak güzel bir müzikle dans etmek istiyorlar. Ancak gerek dans konusundaki bilgisizlikleri gerekse bu konuda yardım almak istemeyişleri sonrasında isteklerini gerçekleştiremiyorlar. Serkan Ersöz ise bu durumu ortadan kaldırmak adına çalışmalara başladı.

Serkan Ersöz İle Dans Dersleri Kimdir?

1996 yılında kurulan stüdyo faaliyetlerine aralıksız bir şekilde devam etmekte. Yalnızca yurtiçinde değil aynı zamanda yurtdışında da pek çok farklı branşta dersler vermiştir. Bu kursun en önemli özelliği ise hiçbir şekilde kalitesinden vazgeçmemesi.

Çalışma Ortamı Nasıl?

Düğün dansları çiftlere özel olarak anlatılmaktadır. Dersler özel ders olarak 1 ila 1,5 saat arasında sürer. Ücretlendirme ise ders başına yapılır. Çiftler bu dersleri kendi evlerinde alabilecekleri gibi isterlerse bulundukları yere yakın bir dans stüdyosunda da alabilirler. Çiftlere bu konuda istedikleri kolaylık başarılı bir şekilde sağlanmaktadır. Burada önemli olan nokta ise derslerin alınması sonrasında düğünün yapılacağı alanda mutlaka prova yapılması gerekiyor.

İlk Dansın Önemi

İlk Dansın Önemi

Bilinenin aksine çiftin düğününde yapmış olduğu ilk dans bir gelenektir. Geçmiş dönemlerden beri çiftin ya da kişinin onuruna yemek verildiği zaman o kişilerin konuşma yapmaları ya da dans etmeleri istenmekteydi. Şimdilerde ise gelin ve damat bu mutlu günlerinde dans ederek kendilerini ve misafirlerini eğlendirebiliyorlar.

Dans Eğitmeni Nasıl Seçilmeli?

Gerek reklamlar gerekse sosyal medya üzerinden şimdilerde çiftler onlarca farklı dans eğitmeni ile karşı karşıya kalabilirler. Burada dikkat edilmesi gereken şey, dans konusunda uzman olan eğitmenler arasından seçim yapmak. Aksi bir durumda çiftler kendi düğününde istediği gibi dans edememe sorunu ile karşı karşıya kalabileceklerdir.

Dans Etmekten Korkmayın

Herkes birçok farklı dans çeşidini öğrenmek zorunda değildir. Ve bilinenin aksine dans etmek için çok kıvrak ve zayıf bir vücuda sahip olmak da gereksiz. Bunun yerine çiftler öncelikli olarak sakin olmalı ve kendilerine güvenmeli. Dans ederken önemli olan şey adımları doğru takip etmektir. Böylece çiftler kendilerini müziğin ritmine çok daha kolay bir şekilde kaptıracaktır.