Her Çifte Uygun Alyans Modelleri

Çiftler ömür boyunca var olan birlikteliklerini onlara hatırlatacak alyanslarını hiç çıkartmadan parmaklarından çıkartmazlar. Saçlar, beden, kıyafet ne kadar değişirse değişsin fark etmez; alyans her zaman değişmeden kalan bir parçadır. Bundan dolayı da alyans seçimi yaparken dikkat edilmesi ve mümkün olduğu kadar zamansız modeller arasından seçim yapılması gerekecektir.

Klasik Tarzda Alyans Modelleri

Pek çok çift, sade ve klasik modeller arasından seçim yapmak ister. Klasik alyans, bu tarz kişilerin en fazla tercih ettiği modeldir. Klasik alyanslar sarı renkli hazırlansa da artık beyaz, kızıl ve platin renkli alyanslar da çiftlerin seçimleri arasında yer alıyor.

Kalın Profilli Modern Alyans Modelleri

Yandan ve önden bakıldığı zaman klasik alyanslardan çok daha kalın görünen bu alyanslar, normalden fazla maden içerirler. Özellikle de son dönemlerde çok fazla beğenilen bu alyanslar klasik modeller ile benzerlikler gösterse de biraz daha pahalıdır. Bu tarz alyans modellerini daha çok uzun parmaklı kişiler kullanabilir.

Sarı&Beyaz Altın Alyans Modelleri

Tek renk modeller çok fazla beğenilse de artık sarı ve beyaz altınların birlikte kullandığı modeller de büyük bir beğeni ile kullanılıyor. Modernliğin simgesi beyaz altın ile gelenekselin ifadesi sarı altının bileşimi olan bu modellerde ekstra işçilikler olmaktadır.

Her Çifte Uygun Alyans Modelleri

Tek/Çok Taşlı Alyans Modelleri

Aşkının simgesini ışıldayan bir alyans ile taçlandırmak isteyen çiftler, taşlı alyanslar arasından seçimlerini yapabiliyor. Alyansların üzerinde yer alan taşlar ise alyansın modeline bağlı olarak değişim gösterebilmekte. Taşların kesimleri ise yine modele göre birbirinden farklı. Baget, prenses ve yuvarlak kesim taşlı modeller sade alyans kullanmak istemeyen çiftler tarafından kullanılabilmektedir.

Kişiye Özel Tasarım Alyans Modelleri

Satışa sunulmuş olan alyans modelleri eğer ki çiftleri tatmin etmiyorsa, bunun için özel tasarım alyans modelleri arasından seçimlerini yapabilirler. Bu modeller hazırlanırken çift kendi isteklerini tasarımcılara iletirler, buna göre de alyanslarını hazırlatırlar. Ancak özel tasarım alyans hazırlatırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise bu alyans modellerinin hazırlanmasının uzun süreceği. Dolayısıyla çiftler kendilerine özel bir tasarım yaptırırken mutlaka bu süreyi göz önünde bulundurmalı ve buna göre alyanslarını tasarlatmalıdır.