Hangi Yüzük Ne Zaman Takılmalı?

Evlilik hazırlığında olan çiftlerin büyük bir kısmı artık pek çok farklı konu ile alakalı araştırmalar yapmaya başlarlar. Bu araştırmalar esnasında özellikle de yüzükler çiftlerin kafalarını karıştırıyor. Çünkü her bir yüzük farklı parmağa takılır, bundan dolayı da yüzükleri alacak olan kişiler bu yüzükleri ne zaman alacaklarına ve takacaklarına karar veremiyorlar.

Söz ve Nişanda Takılan Yüzükler

Evlenecek olan çiftlerin ailelerini bir araya getirdikleri söz ve nişan esnasında takılacak olan yüzükler söz ve nişan yüzükleridir. Kelime anlamında ikisi birbirinden farklı olarak anlamlandırılsa da genel olarak aynıdır. Çiftin ilk kez takacağı nişan ya da söz yüzüğü, nikahın sonrasında evlenildiği zaman da evlilik yüzüğü olarak bilinen alyanstır. Dolayısıyla bu yüzüğün iyi bir şekilde seçilmesi büyük bir önem taşıyor.

Alyans Modelleri Arasından Seçim

Evlenildikten sonra çiftin taktıkları alyanslar bire bir aynı olurken isteğe bağlı olarak taşlı alyanslar da satın alınabilir. Genellikle birçok kişi beş taş, tam tur ya da yedi taş gibi yüzükler de alyans olarak adlandırılır. Alyansların arasındaki tek fark ise ortaya koydukları ışıltı ve gösteriştir. Çiftler kendi zevklerine en uygun olacaklarına inandıkları yüzükler arasından seçimlerini rahatlıkla yapabilirler.

Hangi Yüzük Ne Zaman Takılmalı

Tek Taş ve Alyans Arasındaki Fark Nedir?

Dünya üzerinde herkes evlenme teklifi denildiği zaman tek taşı düşünüyor. Tek taşın takılması ile çiftin resmi olarak nişanlandığı bir nevi ilan edilmiş oluyor. Ülkemiz de bu akıma son dönemlerde katılmaya başladı. Öyle ki artık tek taş yüzükler söz yüzüğü olarak satılmaya başlandı. Tek taş yüzükler alyans ile birlikte kullanılabilse de asla alyans yerine kullanılamaz. Bundan dolayı özellikle de düşük bütçeli düğünlerde önceliğin alyanstan yana kullanılması yerinde olacaktır.

Aşkı Simgeleyen Yüzükler

Bütün kadınların en büyük hayallerinden bir tanesi, sevdiği erkeğin pırlanta bir yüzük ile evliliğe ilk adımı atmasıdır. Ancak buna rağmen kendilerine en uygun olacak yüzükleri bir türlü bulamazlar. Bundan dolayı da çiftlerin mutlaka kendi isteklerini bilmesi ve en iyi alyans modelleri arasından seçimlerini doğru bir şekilde yapmaları gerekmektedir.