Hangi Gelinlikle Hangi Takılar Takılmalı?

Gelinlik tek başına olsa dahi yeterli güzelliğe sahip olsa da takılacak takılar ile bu güzellik katlanacaktır. Çok güzel bir gelinlik, yanlış takılar ile var olan güzelliğini kaybedebilir. Bu tarz bir durumun meydana gelmesini engellemek adına gelinlik modeline uygun takıları seçmeye özen göstermek gerekiyor.

Hakim Yaka Gelinlik Modelleri

Boyun bölgesini tamamen kapatan bu gelinlik modellerinde set yerine küpe ve yüzükler kullanılmalıdır. Küpe olarak tercih mümkün olduğu kadar inci tarzı küpelerden yana olmalı. Bu tarz gelinliklerde yüzün ortaya çıkması ve boynun uzun görünmesi adına saçlar toplanmalı.

Askılı Gelinlik Modelleri

Bu tarz gelinliklerde gelinlikle istedikleri gelin setlerini kullanabilirler. Üstelik gelin adayları bu konuda oldukça geniş bir yelpaze içerisinde seçimlerini yapabiliyorlar. Ancak böylesi gelinliklerde en fazla tercih edilen setler yakut pırlanta setler oluyor.

Tek Omuzlu Gelinlik Modelleri

Genel olarak Helenistik dönemi vurgulayan bu gelinlik modellerinde mücevher seçerken çok dikkat etmek gerekiyor. Bunun nedeni ise tek omzun açıkta olmasından dolayı takılacak mücevherlerin boyun bölgesini kalabalıklaştırmasıdır. Gelin adaylarının böylesi gelinlik modelleri için küpe ve yüzük takımlarını seçmesi gerekiyor.

Vintage Gelinlik Modelleri

Romantik şıklığın temsilcisi olan bu gelinlikler için elmas setler seçilebilir. Uzun kollu bisiklet yaka vintage gelinlikler içinse elmas küpe kullanmak yeterli olur.

Hangi Gelinlikle Hangi Takılar Takılmalı

Düşük Omuzlu Gelinlik Modelleri

Son dönemlerin en gözde modellerinden olan bu gelinlik modellerinde önemli olan şey omuz düşüklüğü. Pırlanta zümrüt takı setleri gelinliklerin zarafetini tamamlayacaktır.

Kayık Yaka Gelinlik Modelleri

Bu model gelinliklerde tüm dikkat üst tarafta toplandığı için bilinenin aksine kadınların tercihi yüzüklerden yana olmalı. Çünkü takılacak kolye boynu çok daha kısa gösterecektir.

V Yaka Gelinlik Modelleri

Vücuduna güvenen kadınların tercihi olan bu gelinlik modelinde mümkün olduğu kadar az mücevher seçilmesi gerekiyor. Çünkü bu tarz gelinliklerde kadınlar zaten vücut tipi ve gelinliği ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaracaktır.

Straplez Yaka Gelinlik Modelleri

Gelinlik takı setleri arasından istediğini seçerek kullanmak isteyen kadınların tercihi olan straplez yaka gelinlik modellerinde romantik bir şıklık yakalanmak isteniyorsa pırlantalı ya da incilerle süslenmiş takılar kullanılabilir.