Hangi Düğün Mekanı Tercih Edilmeli?

Düğün mekanı seçimini yapmak ilk başlarda çok zormuş gibi görülebilir. Çünkü çiftlerin önlerinde onlarca farklı seçenek vardır ve bu seçenekler arasından hangileri arasından seçim yapılması gerektiği ilk başlarda bilinemez. Ancak zaman ilerledikçe seçimi yapmak çok daha kolay bir hale gelmeye başlar.

 

Mekanlardan Hangisi Çifte Uygun?

Genel olarak düğün mekanları 3’e ayrılır. Bunlardan ilki yalnızca düğünler için ayrılan özel mekanlardır. Farklı düğün konseptlerinin kullanıldığı bu mekanların en önemli özelliği ise buralarda bulunan kişilerin düğünler konusunda uzman olmaları. Düğün için kullanılan diğer yerler ise müzeler ve milli saraylar. Ancak böylesi bir yerde düğün yapmak isteyen kişilerin mutlaka yapılacak daveti başarılı bir şekilde hazırlayabilecek bir organizasyon şirketi ile anlaşmaları gerekmektedir. Son dönemlerdeki yeni trend ise çiftliklerde yapılan düğünler. Bu iş için özel olarak hazırlanan yerler dışında çiftler kendi evlerinin bahçelerinde de düğünlerini organize edebilirler.

 

Düğüne Kaç Kişi Gelecek?

Düğün mekanları belirli sayılara göre davetli ağırlayabilirler. 500 kişi üstünde davetlinin geleceği durumlarda otellerin seçilmesi, 200 kişiden az misafirin olacağı düğünlerde ise restaurantlar, butik oteller seçilebilir. Düğüne kaç kişinin geleceği ile alakalı mutlaka davetli listesi hazırlanmalıdır.

images-hizmetler-869

 

Ne Zaman Yapılacak?

Pek çok kişi yaz düğünlerini yapmayı tercih ediyor. Ancak bu tarz düğünler kimi zaman oldukça maliyetli olabiliyor. Dolayısıyla çiftlerin mutlaka bu durumu göz önüne alması gerekiyor. Şimdilerde çiftler artık kapalı alanlarda dahi istedikleri gibi muhteşem düğünler yapabilirler. Bunun için öncelikli olarak istenilen düğün tarihine en uygun olacağına inanılan tarihlere göre düğün mekanı seçimi yapmak gerekiyor. Özellikle de sezon dışında yapılacak düğünler düşünülenden çok daha uygun fiyatlara yapılabiliyor.

rakamlara-gore-evlilik-tarihinde-son-gun-25.05.2015-3

 

Mekan İçin Ne Kadarlık Bir Bütçe Var?

Çiftlerin düğün mekanı ile alakalı ilk olarak bilmeleri gereken şey hiç şüphesiz ki bütçe. Çünkü bütçenin doğru belirlenmediği durumlarda mekan seçimi yapılırken ciddi sorunlar ortaya çıkabilir. Bazı çiftler onların karşılayabileceklerinden çok daha yüksek bütçeli mekanlar seçebiliyor. Bunun meydana gelmesini engellemek adına düğün mekanı için verilebilecek maksimum miktar belirlenmeli, sonrasında gerekli araştırmalar yapılmalıdır.

En-İlginç-Düğün-Fotoğrafları1