Güneş ve Balayı

Denizi, kumu ve güneşi… Sever misiniz? Bu üçlüyü seviyorsanız eğer, bunlara birleştirilecek romantik bir balayına ne dersiniz? Sizlerde aşağıda göreceğiniz ve okuyabileceğiniz birbirinden farklı 5 balayı fikriyle beraber kendiniz için harika bir rota çizebilirsiniz…Düğün sezonunun açılığı yaz mevsimiyle beraber, sonbaharda da kaldığı yerden devam edecek olan düğün sezonunda hazırlıklar devam ederken, bir yandan da balayı için tercih edilebilir yerler düşünülür… Gelin ve damat için de ilk defa yaşanacağı kadar her bir anısı özel olan söz, nişan, düğün mekanı seçme, gelinlik seçimi, mobilya seçimleri, davetiyeler ve nikah şekerleri… Davet listeleri ise en zor kısımken, bu gibi birçok ayrıntılar düğün gününün son damlasına kadar devam eder.

balayı

Böyle bir yorgunluk karşısında her şeyden önce düşünmeniz gereken tek şey vardır: Her şeyin sonunda ‘Evli’ sıfatını almış, hayatınızı birleştireceğiniz o insanla beraber olmak var olacaktır. Düğünden sonra ki aşamada ise harika romantik bir balayı sizleri bekler.Düğün hazırlıklarıyla uğraşılırken, gelin adaylarının birçoğunun yaptığı en büyük hata ise, üşengeçlik nedeniyle ortaya çıkan balayı planlarıdır. Oysa öyle güzel yerler vardır ki, ufak bir araştırma sonucunda siz de harika yerlere ulaşabilir ve, cicim günleriniz olan balayınızı en iyi biçimde organize etmeniz gerekmez mi?

Bora Bora

Pasifik Okyanusunun o kirlenmemiş denizinde yüzmeye, pırıl pırıl denizin içerisine kendinizi bırakmaya ne dersiniz? Kaliteli otellerle beraber harika bir havanın var olduğu bu ortamda güzel bir balayı geçirebilirsiniz.

Neden Bora Bora?

Bol bol dinlenebileceğiniz, yatabileceğiniz ve bunun yanı sıra güneşlenebileceğiniz, su sporlarının birçoğunu deneyebileceğiniz yerdir, burası. Farklı lezzetler denemek adına seçimleri yapabileceğiniz kadar lüksün doruğunu yaşayacağınız adrestir… Siyah incinin tek adresidir, Bora Bora…

Bora Boraya Ne Zaman Gidilir?

Yağmurun kısa süreli yağdığı burada yıl boyu sıcaklık ortalaması 30 dereceyi geçmez. Ayrıca Mart ile Ekim ayları kuru bir havası olan Bora Bora’da tropik bir iklim olduğu için her zaman tercih edilebilir.

Yunan Adası Mykonos

Yunan adalarından  lan, güzel plajları bulunan bu iki adadan istediğinizi tercih ederek, tatlı bir yorgunluk eşliğinde harika bir balayına ‘varım’ diyebilirsiniz. Özgürlükler adası ve çılgın ada olarak tanımlanan Mykonos adası, sokaklarının beyaz renkte olması nedeniyle Ege adası olarak da geçer…

mykonos

Eşsiz bir gün batımına sahip olan Santorini ise, binlerce turisti manzarası sayesinde ağırlayan güzel bir ada olup, günümüzün birçok gün batımı fonunda ki fotoğraf arka planları da bu adanın gün batımında oluşturulmuş olduğu söylenir.

Yunan Adası Tercih Sebebi

Geceden başlayıp sabaha kadar eğlenceyi yaşayabileceğiniz bar ve kulüp eğlencelerinden partilere kadar, özgür olabileceğiniz bu adada muhteşem manzaralı otelde harika geceler geçirebilir, romantizmin en iyisini bu otellerde yaşayabilirsiniz. Ünlü şaraplarıyla akşam yemeği yiyerek, gece vakti eşsiz manzarasıyla keyif alacağınız romantizmi yaşatabilirsiniz…

Ne Zaman Yunan Adasına Gidilir?

Yunan adalarından birine gelmek istediğinizde, Nisan ile Ekim ayları arasında bir zamanda gidebilirsiniz. Buranın en yoğun olduğu dönem ise Temmuz – Ağustos aylarındadır. Erken rezervasyon yapmak her zaman fayda sağlayacağı için, balayı için Yunan adası düşünüyorsanız erken rezervasyonu düşünmelisiniz.

Tayland

Kültürüyle zengin olan Tayland, günümüzde popüler olan balayı adreslerinden biri olarak bilir. Hem dinlenebilecek hem öğrenecek hem de eğlenebileceğiniz yer olan Tayland içinde romantik adresler: Phuket, Ko Samui ve Phi Phi adalarıdır.

tayland

Hayatınızda ilk defa tadacağınız yiyeceklerin olduğu balayınızda, ayrıca tropikal bir iklimde bulunacak, egzotik adaları gezeceksiniz ve aynı zamanda eşsiz bir doğa manzarasıyla karşı karşıya kalacaksınız…Renkli gece kulüplerinde eğlenirken, zevkli kabare şovlarına dahil olup, gündüzleri ise aktivitelerden aktivitelere kadar koşuştururken balayında olduğunuzu unutmayarak, yorgun olmadan kaçınmaya çalışın.

Tayland da Safari Keyfi

Gece yaşamının olduğu bu yer, çok renklidir. Filler ile safari yapabilir ve çeşitli adrenalin sporlarına dahil olabilirsiniz… Suyu seven çiftseniz eğer, harika bir balayı tercihi yapabileceğiniz adres olacaktır.

Taylan da Ne Zaman Gidelim

Temmuz ile Ekim ayları arasında muson yağlarının olduğu Tayland’a, bu aylar dışında istediğiniz aylarda gidebilir ve denizin, kumun ve güneşin o keyifli vaktini istediğiniz gibi geçirebilirsiniz.

Balayı İçin Bali

Mavi ile yeşilin birbirine bu kadar mı yakışır diyeceğiniz bir doğa harikasının var olduğu Bali, Endonezya’nın adalarından biridir… Belki de sıradan ada değil, en güzel adasıdır… Buranın fotoğraflarını gördüğünüzde büyüsüne kapılabilir ve adanın farklı oluşunu en derin şekilde yaşayabilirsiniz.

Bali’yi Görmek İçin Sebebler?

Bali masajlarını denemek adına dahi romantik bir balayı içinde buraya gelebilirsiniz… Kültür bakımından zengin olan bu adada kafanızı dinleyecek ve tatilinizi yaptığınız gibi, harika bir balayı da geçirebileceksiniz. Tayland, kalabalık ve renkli olmasıyla ünlüdür. Fakat Bali’de ise fazla turist yoktur ve bu da buranın sakin olduğunu, huzur dolu olduğunu sizlere yansıtacaktır.

Hangi Ayda Bali ye Gidilir?

Her mevsimin en iyi şartlarda olduğu Bali, kış mevsiminde bile 25 – 30 derece sıcaklığını geçtiği söylenir. Fakat muson rüzgarları zamanına dikkat ederek buraya gelmenizde her zaman ki gibi yarar vardır.

En İyi Balayı Yeri Marmaris

Hem kafa tatili yapabileceğiniz hem de en iyi şekilde doğa güzelliklerinin olduğu otellerde balayı yaşayabileceğiniz, yurtdışına çıkmadan bunu gerçekleştirebileceğiniz Türkiye’nin harika yerleri vardır.

Marmaris Güzellikleri

Lüks otellerin olduğu en güzel adreslerden biri olan Belek’te harika bir balayı oteli seçebilir ve lüksü en iyi şekilde yaşayabilirsiniz. Gece hayatının eşsiz olduğu Belek’te güzel bir zaman geçirebileceksiniz.Marmaris, eşsiz doğasının yanı sıra masmavi denizinde dinlenecek ve serinleyebileceğiniz, en iyi balayı adresleri arasında yerini alır.

marmaris

Veya Alaçatı! O nadide sokaklarında zaman geçirirken, butik otellerinin ve adrenalin sporlarının her birine dahil olmaya ne dersiniz? Jet-lag geçirmeden, uzun yolculuklara zaman harcamadan harka balayı yaşayabileceğiniz nadide adreslerdir, bu adresler…

Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?

Haziran – Ağustos dönemi, sezonun açıldığı ve en kalabalık dönemin olduğu zamanlardır. Bu zamanlar dışında Eylül ortalarında havanın da sıcak olduğu bu keyifli zamanlarda yoğunluğu azaltarak keyif dolu bir balayı ile tatili yapmış olabilirsiniz.