Göz Rengine Göre Makyaj

Düğün gününde makyajınız değil ‘siz’ güzel olmalısınız. Ten renginize uygun olmayan bir makyaj harika görünebilir. Fakat bu durumda güzel olan siz değil makyajınız olacak. Bunu önlemek için ten renginize hangi makyaj stillerinin ya da renklerin uygun olduğunu öğrenmeniz gerekiyor.

Beyaz Tene Makyaj

Beyaz tene en çok yakışan makyaj tonları bronz ve kahve tonları olur. Beyaz tenli biri olarak, toprak tonlarını hem gözlerde hem dudaklarda hem de allık olarak kullanabileceğiniz için en şanslı gelin adayları arasında yer aldığınızı da bilmenizi isteriz.

beyaz tene makyaj

beyaz tene makyaj

Eğer kahve tonlarında far rengi seçerseniz daha koyu hatta siyah eyeliner tercih edebilirsiniz. Şeftali ve bal tonlarında allık ile göz makyajınızı tamamlamanız mümkün olabilir. Ruj rengi ise pembe tonları ya da açık kahve tonlarında olmalı. Ancak ruj renginin de far renginiz ile uyum içerisine olmasına dikkat edin.

Buğday Tene Makyaj

Genellikle ciltleri fondöten sürülmüş kadar parlak ve canlı görünen buğday tenli bayanlar da gelin makyajında altın ve bronz tonlarında bir göz makyajı seçmeli! Eyeliner mutlaka kullanılmalı çünkü bu makyajda gözlerin bir hayli vurgulanması gerekiyor.

buğday tene makyaj

buğday tene makyaj

Allık rengi pembe tonlarında da olabilir yine bronz tonlarda bir allık da tercih edilebilir. Önemli olan az miktarda, hatta neredeyse belli belirsiz uygulanmasıdır. Ruj rengi kesinlikle pembe olmalı. Farklı tonlarda bir ruj ile tüm makyajı berbat edebilirsiniz.

Esmer Tene Uygun Makyaj

Esmerlerin gelin makyajında toprak tonlarından uzak durması gerekir. Zaten koyu bir cilt rengine sahip olduklarından kahve ve bronz tonlar yüz güzelliğinizi gölgede bırakabilir. Pembe tonlarında göz farı en çok tercih edilen oluyor. Ruj rengi de yine pembe tonlarında olabilir. Yanaklar için en ideal allık rengi şeftali tonları oluyor.

esmer tene makyaj

esmer tene makyaj

Ancak ruj ve far renginize göre allık renginde farklı bir tona da kayabilirsiniz. Esmerler hafif ışıltılar da kullanabilir. Örneğin pırıltılı bir allık kullanmaktan asla çekinmeyin. Esmerlerin en çok dikkat etmesi gereken husus fondötenin ten renklerine uygun tonda olması… Dekoltenize de fondöten sürmeyi unutmayın!