Gelinlikle Kullanılacak İç Çamaşırları

Her kadının ömründe kendini hiç bu kadar özel hissetmeyeceği anlar vardır. Elbet ki bunlarsan birisi de düğün günü. Peki, düğün gününde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Gelinlik cevabını diyenler çoğunlukta değil mi?

iç çamaşırı

iç çamaşırı

Ancak tüm boyutlarıyla düşünülecek olunursa gelinlik kadar önem taşıyan noktalarda vardır. Bunlardan birisi de gelinliğin içerisine giyilecek iç çamaşırları. Netice de her ne kadar dikkat edilmese de gelinliğin içerisine giyilecek iç çamaşırları gelinliğin duruşunu da etkileyecektir.

Balayı

Düğün günü için seçeceğiniz iç çamaşırları her zaman gelinliğinizin modeline uyum sağlayacak konforda olmalıdır. Örneğin: Oldukça hoş kendi tarzınıza uygun bir iç çamaşırı takımı görmüş olabilirsiniz.

balayı

balayı

Ancak daha sonra bu modelin gelinliğinizle uyum sağlamayacağını anlayarak bırakabilirsiniz. İşte o an balayı günleriniz aklınıza gelsin. Netice de iç çamaşırlarını sadece düğün günü için seçmiyorsunuz değil mi?

Gelinlik Modeli

Öncelikle gelinliğinizin kesimini ve kalıbını göz önünde bulundurarak sütyen seçimi yapmanız her zaman sizin lehinize olacaktır. Örneğin: Straplez mi, tek omuz mu, göğüs dekolteli mi gelinlik seçtiniz tüm bu detaylar sizin için öncelikli konular olması gerekir.

Straplez Gelinlik Modelleri

Eğer gelinlik tercihiniz straplezden yanaysa sütyen konusunda fazla zorlanmayabilirsiniz. Netice de straplez gelinlikler için oldukça fazla çeşitler bulmak kolay. Ancak bir diğer dikkat edilmesi gereken noktaysa sütyenin gelinlikle aynı tonlarda uyum sağlamasıdır.

Boyundan Bağlı

Gelinliğiniz boyundan bağlamalı özellikte ise askıları takıp çıkartılabilen sütyenler her zaman avantaj sağlayacaktır. Bu konuda tek dikkat etmeniz gereken sütyeninizin gelinliğinizle aynı renk olup olmadığıdır.

Derin Dekolteler

Göğüs veya sırt dekolteli bir gelinlik modeli seçtiyseniz yine sütyen konusunda avantajlı olacaksınız. Ancak sütyen alırken gelinliğinizi yanınızda taşımanız daha uygun modeli seçmenizi sağlayacaktır.

dekolte

dekolte

Bu konuda yine göğüslerinizin büyük veya küçük oluşuna göre de hareket edebilirsiniz. Günümüzde artık küçük göğüslü bayanların sadece uçlarını kapatan şeritler bulunuyor. Eğer bunları beğenirseniz tercih edebilirsiniz.

Baskılı Sırt Detayları

Abartılı bir tarzınız varsa eğer ve gelinlik modelinizi sırtı baskılı modellerden yana yaptıysanız sütyen konusunda zorlanabilirsiniz.Yine küçük göğüslüyseniz durumu küçük parçalarla kurtarabilirsiniz. Ancak büyük göğüslere sahipseniz gelinlik konusunda farklı modeller denemeniz sizin için avantaj olacaktır.

Tek Omuzlu Modeller

Tek omuzlu gelinlik modellerinde sütyen sıkıntısı çekmek oldukça normal. Netice tek omuz için çapraz sütyen modelleri bulmak sizin içinde sıkıntı oluşturacaktır. O nedenle takıp çıkartılabilen modellere yoğunlaşabilirsiniz.

Vücudu Saran Gelinlikler

Bu gelinlik modelleri vücudu tamamen belirginleştirdiği için özellikle bel çevresinin vurgulamaya yardım eder. Bu gibi modellerde bir seçim yapıyorsanız büstiyer tarzı tek parça sütyenler tercih edebilirsiniz. Özellikle gelinliğinizin ön kısmı sadeyse dikişsiz veya dümdüz büstiyerler daha uygun olacaktır.

Son Olarak…

Öncelikle gelinliğinizi seçtiniz. Arkasından sütyeninizi seçtikten sonra eğer gereklilik varsa daralma yaptırmalısınız. Yani sütyen seçiminden önce gelinliğinizi daraltmanız dönüşü olmayan pişmanlıklara yol açabilir. O nedenle düğün gününden önce sütyenle birlikte daraltma yaptırabilirsiniz.

iç çamaşırı modeli

iç çamaşırı modeli

İç çamaşırı seçiminde de yine kumaşın kalitesi oldukça önem taşır. O nedenle iç çamaşırıyla gelinliğinizin kumaşını uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. İç çamaşırı konusunda jartiyer giymeyi düşünüyorsanız da öncelikle bu çamaşıra alışkın olduğunuzdan emin olmalısınız. Netice de alışkın olmamanız düğün günü rahatsızlık duymanıza neden olabilir.