Gelinlik ve Damatlık Uyumu

Çiftlerin en mutlu günleri olan düğünlerinde giymek adına satın aldıkları gelin ve damadın birbiri ile uyumlu olması ortaya çok güzel sonuçların çıkmasına yardımcı olmaktadır. Pek çok gelin adayının çok uzun sürelerdir kafasında yer eden modeller mutlaka bulunur. Dolayısıyla damatların yapmaları gereken şey gelinin aldığı ya da sevdiği tarzdaki gelinliğe göre bir damatlık seçmek.

Kraliyet Tipi Gelinliğe Uyumlu Damatlıklar

Vücudun orta kısmını tamamen saran kraliyet tipi gelinlikler genel olarak gelinlerin en fazla tercih ettiği gelinlik tiplerinden bir tanesi. Beyaz tonlarda hazırlanan bu gelinlikler tarihi yerler, oteller ve balolarda kullanılmaktadır. Damatlar da kemik rengi gömlek, kravat ve çizgili bir ceket kullanabilir.

Deniz Kızı Tipi Gelinliğe Uyumlu Damatlıklar

Fit bir vücuda sahip olan kadınlar deniz kızı tipi gelinlikleri seçiyorlar. Dolayısıyla damadın da bu tarz bir gelinliğin önüne geçmemesi gerekmekte. Mümkün olduğu kadar şık, damadı fit gösterecek tarz bir damatlık seçmeli. Damatlıkta ise kesinlikle kravat kullanılmamalı. Bunun yerine asil tarzı yansıtacak bir papyon kullanılmalı.

Balo Tipi Gelinliğe Uyumlu Damatlıklar

Resmi düğünlerde kullanılan gelinliklerden bir tanesi olan balo tipi gelinliklerin vücudu tamamen saran dantelli yapısı ve kabarık eteği ile istenilen elit havaya erişilir. Bu tarz gelinlikler ile yelek kullanılan keskin hatlı damatlıklar uyumludur. Damatlığın kuşak ve yelekle birleştirilmesi sonrasında ortaya çok şık bir çift çıkacaktır. Bu tarz konseptlerde siyah beyaz uyumunun dışına çıkılmamalıdır.

Prenses Tipi Gelinliğe Uyumlu Damatlıklar

Beyaz renkli damatlıklar tam olarak bu tarz gelinliklere yakışmaktadır. Ancak seçilecek damatlığın düz beyaz bir renkte olmaması gerekiyor. Bunun yerine krem ya da kemik rengi tonlarındaki damatlıklar arasından seçim yapılmalı. Sade olan damatlık yaka çiçekleri ya da kol düğmeleri ile tamamlanabilir.

Kumaş Tipi Uyumlu Olmalı

Damatlık modeli seçildikten sonra sıra bu damatlığın hangi kumaştan olması gerektiğine geliyor. Gelinliğin yapıldığı kumaştan bir örnek alındıktan sonra damatlığın da bu kumaşa uygun seçilmesi büyük bir önem taşımakta. Böylece gelin ve damat en mutlu günlerinde birbirleri ile tam anlamıyla uyumlu bir görüntüye sahip olacaklar.