Gelinlik Duvağı Seçerken Dikkat!

Duvaklar düğün denildiği zaman akla ilk gelen aksesuarlar arasında yer almaktadır. Günümüzde uzun, dirsek hizasında, kısa, kafes ve katlı duvak gibi pek çok farklı duvak modeli yer almaktadır. Peki kendinize uygun olan duvak modelini nasıl seçeceğinizi biliyor musunuz? Sizler için hazırlamış olduğumuz bu rehberimizde duvak seçerken dikkat etmeniz gereken 9 ayrı önemli noktayı açıklıyoruz.

Yüz Hattına Göre Duvak Modelleri

Duvak modelinizi yüz şeklinize ve yapınıza göre seçmelisiniz. Seçiminizi kolay bir şekilde yapabilmek için yüz tipinizi tespit etmelisiniz.Saç stiliniz duvak seçiminde göz önünde bulundurmanız gereken bir noktadır. Duvak seçmeden önce saç stilinizi belirlemiş olmanız oldukça önemlidir.

yüz hattına göre duvak

yüz hattına göre duvak

Kısa ve havalı saçlarınız var ise uzun bir duvak saçlarınızın bu havalı duruşunu bozabilir fakat kuş kafesi modeli bir duvak ile kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz.Boyunu duvak seçiminde önemli olan bir diğer önemli noktadır. Minyon ve kısa boylu biriyseniz uzun duvaklardan uzak durmalısınız. Aksi takdirde boyunuz olduğundan daha da kısa gözükebilir.

Gelinlik ile Duvak Arasındaki Uyuma Dikkat Edilmeli !

Duvak modeliniz gelinliğinizi yalnızca tamamlamalı ve onun önüne asla geçmemelidir. Süslü ve ışıltılı bir gelinlik kullanıyorsanız, daha sade bir duvak modeli seçmeye özen gösterin. İki parçayı da oldukça süslü ve ışıltılı seçerseniz fazla boğucu bir stil yaratmış olursunuz.Duvak seçerken gelinliğinizi mutlaka yanınızda bulundurun. Sırt dekoltesi ya da şık bir işlemesi olan gelinliğinizi uzun bir duvak ile kapatmak gibi hatalar yapmayın.

gelinlik ve duvak

gelinlik ve duvak

Aynı zamanda gelinlik modeliniz ile duvağınızın renkleri arasında bir uyum olmasına özen göstermelisiniz. Hafif ton farklılıklarının bile güzelliğinize gölge düşürebileceğini unutmayın.Düğün mekanınızı göz önünde bulundurarak duvak seçimi yapın. Düğün yapacağınız mekan ve mevsim şartlarını hesaba katarak duvak modeli seçmeye özen gösterin.

Duvaklarda Dikkat Edilmesi Gereken 3 Nokta?

Fikirlerine güvendiğiniz ve mümkünse bu konuda tecrübeli olan bir tanıdığınızı mutlaka alışveriş sırasında yanınızda bulundurun. Bu kişinin açık sözlü olduğundan ve sizi kırmamak için duvak modelinin yakıştığını söylemeyecek olmasından emin olun.

duvak modeli

duvak modeli

Seçim esnasında hiçbir zaman bir modelin size asla yakışmayacağı gibi yanılgılara kapılmayın. Mutlaka tüm modelleri gelinliğiniz ile birlikte deneyerek karar vermeye çalışın.Duvak içerisinde rahat etmeniz gerektiğini unutmayın. Eliniz ve kolunuz duvak içerisinde dolanıyor ve hareketlerinizi kısıtlıyor ise bu duvaktan uzak durmalısınız.