Gelinlik Alırken Dikkat Edilmeli!

Gelinlik seçimi her bayanın hayatında yapmış olduğu en keyifli ve unutulmaz seçimlerden birisidir. Bu seçim esnasında ayaklarınız yerden kesilecek gibi hissetseniz bile gerçek dünya şartlarını da unutmamanız ve hesaba katmanız gerekiyor. Bunun için ise öncelikle düğününüz için ne kadar bütçe ayırdığınız ve gelinlik için ayırmış olduğunuz bütçenizin belirlenmesi gerekiyor.

gelinlik

gelinlik

Bütçenizi belirledikten sonra ise detaylı bir şekilde gelinlik konusunda pazar araştırması yapmanız gerekiyor. Gelinlik fiyatlarını piyasa araştırması yaparak birbirleri ile karşılaştırın ve kendi fiyat aralığınızda olan bütçenize hitap eden yerlere yönelin.

Kendi Stiliniz

Yeni bir gelinlik satın alırken mutlaka kendi stilinizi göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Gündelik hayatta nelerden hoşlandığınız, neleri estetik bulduğunuz ve kendinize hangi kıyafetleri yakıştırdığınız gelinlik seçiminiz konusunda belirleyici unsurlar arasında olacaktır.

gelinlik modeli

gelinlik modeli

Gündelik hayatınızda olduğu gibi gelinlik seçiminizde de kendi tarzınızı ve stilinizi göz önünde bulundurarak seçim yapmalısınız. Tarzınız ve stiliniz dışında kalan modelleri sadece zorunluluktan dolayı satın alırsanız düğününüzde kendinizi rahatsız hissedebilirsiniz.

Kaliteli Modeller Tercih Edin

Gelinlik satın alırken dikkat etmeniz gerekenler arasında model dışında gelinliğin kalitesi de olmalıdır. Hayatınızın en özel günü için bir defalık satın alacağınız bir kıyafette mutlaka kaliteyi aramalısınız. Kalite her zaman fiyat ile doğru orantılı belirlenen bir durum değildir. Aynı fiyat aralıklarında çok farklı kalitelerde gelinlik modelleri bulabilirsiniz. Kumaş, işçilik ve süslemelerde yer alan malzemeler gelinliğinizin kalitesini belirleyecek unsurlardır.

Düğün Salonları

Gelinlik satın alırken düğün mekanınızın neresi olacağı da önemlidir. Gelinlik satın almadan önce mutlaka düğününüzün konseptine uygun modellere bakmalısınız. Örneğin otel düğünü yapacaksanız prenses modeli bir gelinlik, kır düğünü yapacaksanız doğa ile uyumlu rahat bir gelinlik tercih etmeniz gerekebilir. Düğün mekanına göre gelinlik seçerken ayakkabılarınızı da mutlaka düğün mekanına göre seçmelisiniz.

İletişim

Alışveriş yaparken mağazadaki personeller ile iletişim kurmanız oldukça önemlidir. Özel gelinlik dikimlerinde de bu kural geçerlidir. Siz isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşı tarafa sağlıklı bir şekilde ifade etmeyi başarabilirseniz, ortaya çıkacak olan gelinlik modeli zevklerinize o kadar fazla hitap edecektir.