Gelinliğiniz

Aslında her gelin farklılıkları ister. Bu özel gününde diğer gelinlerden ayrılan bir yanının olmasını elbet ki ister. Bu durumu kimileri çok lüks gelinlikler giyerek bin bir çeşit moda evlerini gezerek elde edebileceklerini düşünebilir.

gelinlik

gelinlik

Halbuki bu işi becerebilmek hiç de bu kadar zor değil. Tek yapılması gereken birkaç kriteri göz önünde bulundurmak… Nasıl mı? İşte bu yazıyı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Yaratıcılığınızı Konuşturun

Gelinlik konusunda farklılıkları istiyorsanız eğer öncelikle enine boyuna boş zamanlarınızı değerlendirerek bu konuda bilgi toplayabilirsiniz. Bu konuda yaratıcı olmayı ön plana çıkaracak fikirleri moda dergilerinden de elde etmek mümkün.

Alışveriş Zamanı

Eğer bu gelinlik işine çıkıştıysanız zor iş diyerek hemen pes etmeyin. İlk müsait zamanınızı da bir gününüzü bu alışveriş için ayırabilirsiniz. Örneğin: Gelinliğinizde kendi tarzınız için ön plana çıkabilecek kumaşlar, renk renk kurdeleler, boncuklar, tüyler alabilirsiniz. Ama hiçbir şekilde neyi nasıl yapıp nasıl başlayacağım diye düşünmenize gerek yok. Buna eve geçtiğinizde duygularınızla hareket ederek karar vermelisiniz.

Yeteneklerinizi Konuşturun

İşte tam bu noktada yeteneğinizin açığa çıkacak şeyler düşünebilirsiniz. Örneğin: Gelinliğinizin kenarındaki saten detayı aynı parçasından oluşturulan bir gülle hareketlendirebilir veya bu detayı sırt dekoltesine ekleyerek muhteşem bir görüntü elde edebilirsiniz.  Eteklerine renkli çiçekler veya taşlar ekleyebilirsiniz.

Mini Elbiseler

Evinizde çok beğenmiş olduğunuz bir mini abiye elbiseniz olabilir. Hatta zaman zaman bu şekilde ve bu kalıpta bir gelinliğim olsun diye hayıflanırsınız ama ne yazık ki bir şey alınmaya kalkışıldığında tam da tıpa tıp istediğiniz modeli bulamamanız çok normaldir.

mini elbiseler

mini elbiseler

Bu durumda işte beyaz gece elbiseniz alarak terziye giderek birebir istediklerinizi anlatabilirsiniz. Böylelikle maddi açıdan da tasarruf sağlayarak istediğiniz modeli kısa zamanda elde etmiş olacaksınız.