Gelinliğiniz ve Siz

Gelinlik provasına defalarca gittiniz ama düğün günü saçınız son şeklini almadan önce gelinliği giyeceksiniz ve o süreye kadar gelinliğinizin tertemiz kalması gerekiyor. Tülü yırtılmış ya da makyaj malzemesi bulaşmış bir gelinlikle düğün yapmayı istemezsiniz. İşte bu yüzden sizinle teorikte küçük bir deneme yapabiliriz. Elbette önerilerimiz de olacak…

Gelinlik Asılmalı mı?

İşte hayati öneme sahip o soru… Gelinliğinizi düğüne dek asarak mı, yoksa düz bir zemine yatırarak mı yani sererek mi muhafaza etmelisiniz? Bu sorunun yanıtı gelinlik modelinizde gizli… Eğer ip askılı bir gelinlik seçtiyseniz askıların esneyip bollaşmaması için gelinliğinizi düz bir yere yatırarak muhafaza edin.

gelinlik

gelinlik

Ancak bazı gelinlik modellerini de mutlaka asmak gerekir. Nasıl muhafaza etmeniz gerektiğini gelinliği satın aldığınız ya da diktirdiğiniz yerdeki görevlilerden mutlaka öğrenin. Duvağınızı ise kırışmayacak şekilde asmanız gerekiyor.

Yardım Alın!

Gelinliğinizi giyerken başına bir iş gelmemesi için yardım almanız gerekiyor. Gelin adayları genellikle tek kişinin yardımını yeterli görür ancak sorunsuz bir şekilde giyebilmeniz için 2 kişinin yardım etmesi şart! Bir kişi gelinliği size giydirirken, diğer kişi saçınızı ve makyajınızı korumalı… Şimdiden gelin odasında hangi arkadaşınızın ya da ailenizden kimlerin yardım edeceğini belirleyin.

Düğünde Prova Yapın

Gelinlikle yürümek, oturmak, kalkmak, hızlı hareket etmek zordur. Bu yüzden düğünden önce gelinliğinizin son provasına gittiğinizde küçük denemeler yapmalısınız. Bu konuda moda evinde görevli olanlardan yardım alabilirsiniz. Son provaya düğünde giyeceğiniz ayakkabıları da götürün.

gelinlik modeli

gelinlik modeli

Denemeleri bu ayakkabı ile yapmanızı öneririz. Özellikle gelinliğin tarlatanının neresinden nasıl tutulması ve yürürken eteklerin ne kadar kaldırılması gerektiğini iyice kavramanız hem küçük kazaları önler hem de düğünde rahatlıkla hareket etmenizi sağlar.

Heyecan

Gelinliğinizi giymeden hemen önce mutlaka tuvalete gidin. Buna rağmen gelinliğinizi giydikten sonra da tuvalete gitmeniz gerekebilir. Yaşayacağınız heyecan sizi buna zorunlu kılabilir. Bu durumu düşünerek önceden yerleri ıslak olmayan, temiz bir tuvalet ayarlamanız gerekiyor. Kuaför salonunun tuvaleti ıslak ise yerin kurulanmasını talep edin. Eteğinizi korumanız kafi…