Gelinler İçin Makyaj Stilleri

Gelin makyajı için hala bir karara varamadıysanız kararınızı netleştirecek bir öneride bulunacağız. İki seçeneğiniz var. Birincisi deneme yanılma yöntemi ile size yakışan bir makyajı seçeceksiniz. İkincisi ise başarısı daha önce kanıtlanmış olan makyaj stillerinden birini tercih edecek ve güzelliğinizin keyfini çıkaracaksınız. Elbette ikinci seçenek size daha cazip geliyor. Peki, neden? Çünkü daha önce denenmiş ve fotoğraflar da dahil olmak üzere memnun kalınmış makyaj stilleri dururken, macera aramaya gerek yok da ondan!

Kırmızı Ruj

Eski fotoğraflara baktığınızda renkleri göremezsiniz. Ancak annenizin, teyzenizin düğün fotoğraflarında o belirgin dudakları sağlayan kırmızı ruj. O etkileyici bakışlar da eskinin sürmesinden, günümüzün de eyelinerından geliyor. Bu geleneği yaşatabilir ve sadece kırmızı ruj ile eyeliner kullanarak harikalar yaratabilirsiniz.

ruj

ruj

Kumral ya da esmer olanlar bu makyaj stilinden çok daha fazla memnun kalacaktır. Yanaklarda pembeye kaçan bronz bir eyeliner dışında renk kullanılmaması gerekiyor. Aydınlatıcı ise hem kaş hem de göz altlarında kullanılmalı. Bu geleneksel gelin makyajının nasıl bir etki yaptığına gelince… Sizi masum, çekici ve karizmatik kılacak. Daha ne olsun?

Güzellik

Makyaj yapmadan da güzelim diyenler tercihini hiç tereddüt etmeden sade makyajdan yana kullanabilir. Yıllardır değil yüzyıllardır uygulanan bir makyaj stili olması dolayısıyla başarısını tartışmaya, bir başka deyişle Amerika’yı yeniden keşfetmeye hiç gerek yok.

güzellik

güzellik

Bir de gözleriniz renkli ise sade makyaj stili ile bir bebek gibi görüneceğiniz den endişeniz olmasın. Bu makyajda çok hafif renkli far ve ince bir eyeliner kullanılır. Yanaklarda pembe allık olmazsa olmazlardan! Dudaklarda ise hafif bir renklendirme sonrasında parlatıcı olur. Fondöten ise yoğun olarak kullanılır. Ortaya çıkan etki ise el değmemişlik, tazelik, körpelik ve gençlik.

Renkler

Yaşam temponuz her daim yüksek ve hayal gücünüz de bir o kadar sınırsız ise sizin gelin makyajınızda stiller susmalı, renkler konuşmalı! Renkli gelin makyajı Avrupa da dahil olmak üzere tüm dünyada kullanılan bir stil… Ancak zor bir makyaj olduğunu da şimdiden belirtmeliyiz. Bir makyaj uzmanı sizin yüzünüze uygun renk analizini yapmalı ve birkaç deneme sonrası hangi renklerin kullanılacağına karar verilmeli. Bırakacağınız etki ise hayat dolu, enerjik ve şen bir gelin olacak!

Doğal Bir Makyaj!

Özellikle yaz gelinlerinin vazgeçilmezi olan, terrakota tonlarının başrolü üstlendiği bu makyaj stili de bronz tenlerde muhteşem bir uyum yakalayabiliyor. Kahverengi, sarı ve turuncu tonlarına hafif pembe tonları da eşlik eder. Böylece doğal bir görünüm yakalamış olsanız da makyajınız sizi çok daha çekici kılar. Pırıltılar bu makyaj stilinde bol miktarda kullanılır. Yüzünüzün yanı sıra dekolte bölgelerine de hafif pırıltılar kondurulmalı ki görüntüde bir bütünlük elde edilsin.